25 YAŞINDAKİ FATSALI SELDA CANBAY’IN KOCA ŞİDDETİNDEN KAÇTIĞI İDDİA EDİLDİ

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki Selda Canbay’ın 3 günden beri kayıp olduğu haberinin doğru olmadığı,  uzun zamandır kocasından şiddet gördüğü, bu nedenle evi terk ettiği iddia edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ORMESHA: Ordu Fatsa ilçesi Kurtuluş Mahallesi’nde ikamet eden Salim Canbay, 25 yaşındaki eşi Selda Canbay’ın 3 Eylül Perşembe günü akşam saatlerinden beri  kayıp olduğunu, yaşamından endişe ettiğini açıklamıştı.

Ancak 25 yaşındaki Selda Canbay’ın eniştesi olduğunu açıklayan İstanbul Beykoz’da yaşadığını söyleyen Selçuk Menteşe, Ordu Mesudiye Gazetesi’ni arayarak olayın basında yeraldığı gibi olmadığını, baldızının kocasından gördüğü şiddet ve baskıdan dolayı kaçtığını iddia etti.

Bir yıl önce de benzer kocasının baskısından dolayı Selda Canbay’ın kaçarak İstanbul’a yani ablasının evine geldiğini, 6-7 ay kendilerinde kaldığını, daha sonra kocasının “artık yapmayacağım, bir daha olmayacak” demesi üzerine yuvasının yıkılmaması, kocasına bir şans daha vermek için evine dönerek Fatsa’ya gittiğini belirtti.

Fakat şiddet ve baskılar yeniden başlayınca Selda Canbay annesine artık katlanamadığını evden kaçarak bir kadın sığınma evine gideceğini, ancak hemen değil bir müddet sonra kendisini kadın sığınma evinden arayacağını söylediğini iddia etti.

Enişte Selçuk Menteşe’nin iddiasına göre kadının kayıp olmadığı, koca şiddetinden kaçtığı ifade edildi.

 

Yorum Yazın