30 YILLIK BAŞARI

Ordu Mesudiye gazetemiz tam 30. yaşına girdi. Çeyrek asırdan fazla bir süredir okuyucularına haber servis etmekte. Gazetemizin ismi Ordu Mesudiye Sesi olsa da o aslında hepimizin sesi oldu, olmaya da devam ediyor. Hem Ordunun 19 ilçesinin sesi, hem İstanbul’daki Orduluların sesi, hem de Ordu ve İstanbul dışındaki yurt dışı dahil dünyanın neresinde bir Ordulu varsa onların sesi oldu bu zamana kadar.  Aslında gazetemiz herkesin sesi oldu.

Ali Çelik ve Sefai Uzunyurt

Aslında yerel bir gazete gibi görünse de ulusal gazeteler bile bu kadar süre ayakta kalamadı, onun yaptığını yapmadı. Yerel gibi görünse de o yaptıkları ile geçmişi ile haber ağı ile abone sayısı ile ulusal çapta bir yerel gazete Ordu Mesudiye gazetemiz.

 

Yazarımız Av. Ali Çelik

Onun toplumsal, kültürel, sosyal ve siyasal hayatımıza kattıkları o kadar çok ki… Bunu da biz buradan anlatarak değil, siz ancak okuyarak anlayabilirsiniz.

Özellikle hem ulusal hem de bölgesel çapta yanlış gördüğü konuların üzerine cesurca giderken, mazlumun, mağdurun yanında olup onlara da her zaman destek olmuştur Mesudiye Gazetemiz. Adil olduğu için, adaletten yana olduğu için 30 yıldır dimdik ayakta, sesi her zamankinden gür çıkıyor ve bir yerel gazete 30 yıl hiç kesintisiz yayın hayatına devam ediyor. Kaç tane böyle yerel gazete bulabilirsiniz ki? Hatta kaç tane böyle ulusal gazete vardır ki?

Gazetecilik gerçekten onurlu ve zor bir meslektir. Hele ki yerel gazetecilik. Çünkü yerel gazeteler, özellikle hemşeri gazeteleri haberlerini, içeriğini, para verip abone oldukları ajanslardan değil bizzat kendileri kovalayarak, uğraşarak oluştururlar. Bu nedenle de aynı zamanda toplumla sıkı fıkı olmayı, toplumun sorunlarını birinci elden görüp okuyucuya yansıtmayı sağlar yerel gazetecilik.

Bende bir süredir gazetenin sahibi Sefai Abinin teklifiyle köşe yazılarımla bu özel yayın organında yer almaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Biliyorum ki bu gazete İstanbul’un, Ordu’nun ve Türkiye’nin her yerine gittiği gibi dünyanın da birçok ülkesine de ulaşıyor. Binlerce abonesiyle belki ulusal gazetelerin bile ulaşamadığı ülkelerde okunuyor. Bunun farkında olarak bu gazetede yazıyor olmaktan dolayı hem çok mutluyum ,hem de üzerime çok büyük sorumluluk düştüğünün bilincindeyim.

Tüm dünyayı etkileyen ve yaklaşık bir yıldır etkisini gösteren pandemi koşullarında bile ara vermeden yayın hayatına devam eden Ordu Mesudiye Sesi gazetemize otuz yıldır destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bu gazeteyi büyüten ve bu günlere gelmesinde katkıları çok olan tüm Ordu Mesudiyeliler’e, abonelerimizin yüzde 5’lik kesimini oluşturan Karadeniz ve diğer illere mensup abonelerimize şükranlarımı sunuyorum. Uzun yıllardan bu yana sadece Mesudiye değil, tüm Ordu’nun sesi olmaya çalışan gazetemizin tüm abonelerini gönülden tebrik ediyorum ve desteklemeye devam etmelerini rica ediyorum.

Şüphesiz bu gazetenin kurucusu ve bir evladı gibi 30 yıldır bu gazetenin yaşaması için onurlu mücadelesini sürdüren Sefai Uzunyurt için söylenecek çok şey var. O bir eğitimci ve bir vatansever. Memleketi için, ülkesi ve ilkeleri için yılmadan savaşan değerli bir insan.

 Sefai Abi ve onun nezdinde gazetenin tüm çalışanlarına, tüm gönüllülerine, tüm temsilcilerine, tüm Ordu adına minnet duygularımı ifade ediyorum. Ellinci yıllarda da buluşmak dileğiyle saygılarımı sunuyorum…

Yorum Yazın