4. ARTVİN TANITIM GÜNLERİ REKOR KATILIMCI TOPLADI

ORMESHA: Başkanlığını Ferman Erşahin’in yaptığı Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF) tarafından organize edilen Artvin Tanıtım Günleri,  sanatçı konserlerinde en fazla kalabalık toplayan yöre  olarak hafızalarda iz bıraktı.

Bu başarıda ARDEF yönetim kurulunun yanı sıra, yönetim kurulu başkanlığını Hüseyin Güler’in yaptığı organizatör firma Tataval’ın da büyük katkısı olurken, 4. Artvin Günleri  Grup Koliva’nın sahne aldığı görkemli bir konserle son buldu.

Beykoz Artvinliler Derneği Halk Dansları Ekibinin gösterisi, Mehter Takımı gösterisi, Ebru Sanatı gösterisiyle başlayan Artvin Günleri’ne Ak Parti Artvin Milletvekili Ertan Balta, CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Hamza Çebi, Artvin Vali Y. Seda Başoğlu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin eski Milletvekili İsrafil Kışla, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin Turizm Müdürlüğü, Artvin Ormancılık Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü, Kurum Müdürleri, İstanbul Bursa ve Çevre illerden gelen STK başkanları katıldı.  Artvin yöresi basın mensupları Tolga GülNusret Durur, Nurbay Usta, Ramazan Balcıoğlu, Ulusal basın, Çay TV, Kaçkar TV takip ederken, binlerce Artvinli ve İstanbullu’nun katıldığı Artvin Günleri önceki yıllara göre daha fazla katılıma sahne oldu. Özellikle konserlere katılım açısından yöre dernekleri arasında en fazla kalabalık toplayan Artvin Günleri oldu.    

Nazım Kara’nın güzel sunumu,Resul Dindar, Selçuk Balcı ve Grup Koliva konserlerini yaklaşık 5 -8 bin kişi izleyerek, rekor kırılmasını sağladılar. Artvin yöresi stantları arasında en konuksever stant Berta Derneği standı, en başarılı stant Artvin Orman Bölge Müdürlüğü standı, en çok fotoğraf çektirilen stant Hopa Belediyesi standı, en iyi kadın emeği ürünlerinin sergilendiği stant Arhavi Belediyesi standı. Turizmde ise Yeşilyol Turizm standı oldu.

Artvin Günlerinin zayıf yönleri ise başka yöre günlerinde, o ilin bütün ilçe belediyeleri katılarak stant açarken, Artvin’den ise sadece Arhavi ve Hopa belediyelerinin katılması, diğer belediyelerin katılmaması,  organizasyona ARDEF dışında İstanbul’daki diğer Artvin dernek ve vakıflarının destek sunmaması oldu.

Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF) Başkanı Ferman Erşahin ve Organizasyon Sorumlusu İsmail Akbulut yaptıkları açıklamada; Bu yıl ki etkinliğin çok daha kalabalık bir katılıma sahne olduğunu söyleyerek “Sivil Toplum Kuruluşu olarak görevimizi yaptık. İstanbul’da bir çok il, tanıtım günlerini aylar önce planlıyor. Önemli yerleri onlar alıyor, biz daha düşünüyor oluyoruz. Böyle organizasyonlar için İstanbul’daki Artvin sivil toplum kuruluşları seslerini çıkartmıyor nedense. Biz bu organizasyonu yapmaya karar verdiğimizde ise “bir çatı altında buluşmak “yerine eleştiriye geçiliyor. Biz bunu hak etmiyoruz. Evet kısa bir zamanda organize olmak ve bunu sahaya yansıtmak bizim için çok zor olsa da başardık. Yine de yapıcı tüm eleştiri ve önerilere teşekkür ederiz.

Hava durumunun da güzel olması İstanbul halkı ile buluşmamızı güzelleştirdi. Evet, kısıtlı bir bütçe ile yaptığımız bu organizasyon hedefine ulaşmıştır. Artvin’den gelerek bizlere güç veren kurum ve kuruluşlara ARDEF yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız adına teşekkür ederiz” diyerek, Artvin’in sesinin gür şekilde duyurulduğunu ifade ettiler.

 

Yorum Yazın