Ordu’da Yaban Hayvanları Unutulmadı

Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar  Şube Müdürlüğü ekipleri,  kar yağışı ve soğuklar nedeniyle doğada bulunan av ve yaban hayvanları ile kuşların, yiyecek bulmada zorlanmaları düşünerek, farklı ilçelerde ormanlık alanlar ve farklı yüzeylere yem bırakma çalışmaları yapıyor

ORMESHA: Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü ,Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ekiplerinin  doğada bulunan Av ve Yaban Hayvanlarının, ağır kış şartlarında yiyecek bulmada zorlanmaları nedeniyle yemleme çalışmalarına devam ediyor.

Bu maksatla Ordu’nun yüksek rakımlı İlçelerinde kar yağışı ve buzlanmanın yaban hayatında oluşturduğu tehdidi azaltmak, yaban hayvanlarının besin ihtiyacının giderilerek korunması amacıyla, yaban hayatı çeşitliliği göz önüne alınarak, farklı türlerde yem , yabani hayvanların geçiş yerlerinde belirlenen noktalara bırakıldı.

Yemleme faaliyetlerine Doğa Koruma Milli Parklar Ordu Şube Müdürü Mahmut Bakar, Doğa Koruma Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım da katıldı.

Ordu ili genelinde belirli periyotlarla ,yoğun geçen kış şartları olduğu ilçelere Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü’nün yaban hayatının olduğu karla kaplı diğer alanlarda da yemleme faaliyetleri devam edecek.

Ordu Mesudiye Gazetesi olarak Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar  Şube Müdürlüğü yöneticilerini kutluyor,

vatandaşlarımızı da soğuk havalarda evlerinin bahçelerine, köylerindeki uzak mesafelerdeki alanlara yem ve yiyecek bırakarak, yaban hayvanları ve kuşlara sahip çıkmaya davet ediyoruz.

 

Yorum Yazın