AK PARTİ OBB BAŞKAN ADAYI HİLMİ GÜLER: KARADENİZ AKDENİZ YOLU BU YIL AÇILACAK

Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Hilmi Güler, yapımında büyük emeklerinin geçtiği Karadeniz Akdeniz Yolu’nun Ordu il sınırları içindeki bölümünün 2019 yılı içinde faaliyete geçeceğini söyleyerek, 150 yıla yakın hasretin bitmek üzere olduğunu ifade etti.

ORMESHA:  Eski adı Dereyolu olan, ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından adı değiştirilerek Karadeniz Akdeniz Yolu olarak adlandırılan yolla ilgili açıklamalarda bulundu. Ordu’dan başlayarak, Ulubey, Mesudiye, Koyulhisar, Sivas, Kayseri, Osmaniye’den Hatay’a geçerek, İskenderun’da Akdeniz’e ulaşacak yol, bu illerin ekonomik ve sosyal yaşamında büyük değişikliklere ve yeniliklere yol

açacak.

 Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler : “Ordu’da bir asırdan fazla bir süredir dillendirilen, 7’den 70’e konuşulan, dedelerimizden defalarca kez dinlediğimiz bir efsane olan Dereyolu’nu sadece Ordu-Sivas bağlantısı olarak düşünmedik. Projeyi büyüterek Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan bir transit yol haline getirdik.
Bölgenin doğa şartlarına rağmen mühendislerimizin Ferhat gibi dağları delerek bitirme aşamasına getirdiği Karadeniz-Akdeniz yolunun Ordu ili etabı gelecek yıl hizmete girecek. Artık Mesudiye, Sivas, Kayseri, Adana ve Akdeniz bize daha da yakın olacak.” diyerek, bu yolun bitmesiyle Ordu ekonomisinin atağa kalkacağını, Mesudiye ilçesinin ise sapada kalan bir şehir olmaktan kurtularak, stratejik bir yerleşim yeri haline geleceğini ifade etti.

Yorum Yazın