ALTAŞ TV GENEL MÜDÜRÜ DOĞAN DENİZ, “ASKERLERİMİZ İÇİNDE BALKONA ÇIKMALIYIZ”

Altaş Tv Genel Müdürü Doğan Deniz, “Virüs bulaşma riskinin en yüksek meslek grubu olduğu sağlık çalışanlarını alkışlamak için Türkiye balkonlara çıktı. Aynı sağlık çalışanlarımız da olduğu gibi bir dakika bu kahraman Askerlerimizi alkışlamalıyız.” diyerek, bir çağrıda bulundu.

ORMESHA: Altaş TV Genel Müdürü Doğan Deniz yaptığı çağrıda, ” Türkiye kovid-19 ile birlikte çok kritik bir süreci yaşarken, geçtiğimiz Perşembe akşamı itibariyle hayatımıza alışık olmadığımız ama son derece anlamlı bir uygulama girdi. Virüs bulaşma riskinin en yüksek meslek grubu olduğu sağlık çalışanlarını alkışlamak için Türkiye balkonlara çıktı. Saat 21.00 itibariyle Türkiye sağlık çalışanlarını alkışladı. Uygulama 3 gün sürdü. Hani alkışlayınca ne oldu demeyin. Yüzlerce sağlık çalışanı o alkışları duyduklarında neler hissettiklerini sosyal medyada paylaştı. Gözyaşları akan, duygulanan, “çabalarım helal olsun” diyen bu şekilde bu alkışların sonsuz bir geri dönüşü var. Kampanyada emeği geçenden, bir çift alkış yapan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Yalnız tüm Türkiye sağlık çalışanlarını alkışlarken incittiğimiz iki meslek grubu olduğunu tahmin ediyorum. Alkışları bir o kadar hak eden diğer meslek gruplarından çalışanlarımız var. Onlarda bu süreçte sağlık çalışanları ailelerini nasıl riske atıyorsa atıyorlar, Onlar da bu süreçte sağlık çalışanları “Belki virüse yakalanıp hayatımı kaybedebilirim” diye düşünüyorlarsa “belki kurşun yerim bir daha dönememem” diye düşünüyorlar. Hatta, ‘beklemesinler’ diyorlar… Onlarında döktükleri alın terinin nedeni Türk Milleti ve bu Vatan Toprakları. Kahraman Mehmetçiğimiz ve polisimizden bahsediyorum. Bu vatan için şehit olan, milletimiz için çocuklarını öksüz bırakan ve kar kış dinlemeden, zaman gözetmeksizin bu ülke için canı pahasına mücadele eden asker ve polisimiz için bence bir kez daha balkonlara çıkmalıyız. Ellerimiz patlayana kadar, aynı sağlık çalışanlarımızda olduğu gibi 1 dakika bu kahramanları alkışlamalıyız. Yüce yaradanın şehit olduklarında cennetini müjdelediği meslek grubuna biz daha güzel ne yapabiliriz ki? Yapabileceğimiz tek şey onlara yanlarında olduğumuz hissttirmek. Haydi Türkiye bu akşam da kahraman asker ve polisimiz için balkonlara…

Bu konuda milletimizin duyarlılık göstereceğine eminim ve organizasyonun en üst seviyede katılımla sonuçlanması için Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanını Süleyman Soylu’yu öncü olmaya davet ediyorum.” dedi.

Yorum Yazın