AYSUN ŞENGÜL ÜMRANİYE’DEKİ ORDULU İLK KADIN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ OLARAK TARİHE GEÇTİ 

Ordu Mesudiye ilçesi Türkköyü doğumlu Elektronik Mühendisi Aysun Şengül, Ümraniye İlçesinde Ordu Mesudiyeli İlk Kadın Belediye Meclis Üyesi seçilerek  büyük bir başarıya imza atarak, tarihe geçti. İlk açıklamasını Ordu Mesudiye Gazetesi’ne yapan Aysun Şengül, ” Bu başarı Ümraniye halkının ve Ordu Mesudiyeli hemşerilerimizin desteğiyle olmuştur” diyerek herkese teşekkür etti

ORMESHA: Daha önce CHP Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Elektronik Mühendisi Aysun Şengül’ün, büyük bir başarıya imza atarak Ordu Mesudiyeli kadınların öncüsü olarak, geleceğe umutla bakılmasını sağladı.  Ümraniye tarihinde Ordu Mesudiyeli ilk kadın belediye meclis üyesi olmayı başaran Aysun Şengül ilk açıklamasını Ordu Mesudiye Gazetesi’ne yaparak buruk bir sevinç yaşadığını söyleyerek; “Belediye başkanlığını kazanamadığımız için üzüntülüyüz. Ancak büyük bir atak yaparak oylarımızı çok yükselttik. Benim seçilmemde başarı Ümraniyeli ve Ordu Mesudiyeli hemşerilerime aittir. Farklı siyasi partilere mensup hemşerilerimin desteğini gördüm. Sıcak ilgisiyle karşılaştım.  Belediye Meclis üyesi olarak siyasi parti ayırımı yapmadan tüm hemşerilerimin temsilcisi olacak, elimden geldiğince sorunlarının çözümü için çaba göstereceğim.  Seçim sürecinde her an desteklerini gördüğüm Ordu Mesudiye Kadın Gücü ve Emeği Derneği’ne, Mesudiye köy dernek başkanlarımıza, Ordu Mesudiye Gazetesi’ne de teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” diyerek, tüm hemşerilerini çay içmeye ve tanışmaya davet etti.

Mazbatasını İlçe Seçim Kurulu’ndan alan Aysun Şengül’den hemşerileri çok şey bekliyor, şimdiden geleceğin belediye başkan adayı olarak görüyorlar.

 

Yorum Yazın