BAŞKAN HİLMİ GÜLER’DEN KÖY ZİYARETİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, OBKD Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt’un daveti üzerine Mesudiye Yukarı Gökçe (Faldaca) Köyü’ne gelerek, yaklaşık bir buçuk saat süren ziyarette bulundu

ORMESHA- Ufuk Yılmaz: Ordu Basın Kuruluşları Derneği-OBKD- Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt’un davetlisi olarak Yukarı Gökçe Köyü’ne gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e, yörede bol olarak yetişen sahlep ve kantaron çiçekleri, doğal alanlarında gösterildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler

Başkan Güler, Ordu’nun sadece bir fındık diyarı olmadığını, dağlarının adeta bir hazine barındırdığını belirterek, “Bu salep ve geleneksel ilaç olarak kullanılan çiçek ve bitkiler konusunda Ordu Mesudiye Kadın Gücü ve Emeği Derneği Başkanı bana İstanbul’da bilgi vermiş, ben de kendisini bunları değerlendirmeye ve birlikte çalışmaya davet etmiştim. Bugün evlere 100 metre mesafede kendiliğinden büyüyen sahlep ve kantaron  çiçeklerini tabii alanlarında görme fırsatımız oldu. Çok değerimiz, çok ürünümüz var, ama çalışma ve girişim yok. Artık Ordu’da ekonomik değeri yüksek ürünler yetiştirilmesini teşvik edeceğiz. Ordu’yu sadece Karadeniz’in değil, Türkiye’nin de en cazibeli ili haline getireceğiz. Bu çabada herkes elinden gelen çabayı gösterecek. Artık, ‘Birileri yapsın, bizde faydalanırız’ anlayışından vazgeçmeliyiz” diyerek, Gösterilen ilgi için Sefai Uzunyurt ve ikramda bulunan Necibe Aydın ve Sebiha Özübek’e teşekkür etti.

Ziyarete Mesudiye Kaymakamı Cevdet Bakkal, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Mesudiye Emniyet Müdürü İbrahim Yıldız, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Basarslan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Mesudiye resmi daire amirleri ve Yukarı Gökçe Muhtarı Mustafa Özübek katıldılar.

 

Yorum Yazın