BAŞKAN ŞÜKRÜ GENÇ’TEN GİRESUN’A YARDIMELİ

Sarıyer’in Giresun Şebinkarahisar ilçesi doğumlu Belediye Başkanı Şükrü Genç, beraberinde ki heyetle yaraları sarmak için sel felaketinden etkilenen Giresun’un ilçe, belde ve köylerini ziyaret ederek, yardımeli uzatmaya devam ediyor.

 

ORMESHA: Sarıyer’in Giresun Şebinkarahisar ilçesi doğumlu Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgun ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ile birlikte Giresun’a giderek selden etkilenen bütün ilçe, köy ve mahalleleri ziyaret etti.

 

Sorunları yerinde tespit ederek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Şişli Belediyesi, Büyükçekmece Belediyesi olarak, Giresun’da selden etkilenen bütün ilçe, belde ve köylere yardımeli uzatılması için incelemelerde bulunup, yetkililerden bilgi aldı.

 

 

 

 

 

 

 

Giresun Şebinkarahisar doğumlu Başkan Şükrü Genç yaptığı açıklamada, büyük bir doğal afet yaşandığını belirterek;

 

 

 

 

 

 

 

 

“Başta hayatlarını kaybeden askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Işıklar içinde uyusunlar. Allah rahmet etsin. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Şişli Belediyesi ve Büyükçekmece  Belediye başkanlarımız ile birlikte sel felaketini yaşayan Giresun, ilçeleri, beldeleri ve köylerinde incelemelerde bulunduk.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara ve zarara uğrayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Belediyeler olarak elimizden gelen her şekilde Giresunlu hemşerilerimizin yanında olacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kentleşmede dere yataklarından uzak yerlerde yapılaşma yapmamız, sel baskınlarını dikkate almamız gerekiyor.” diyerek, Giresun halkıyla dayanışmada olmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Yorum Yazın