BEYKOZ ÇAYIRI’NDA ORDU HAVASI ESTİ

Beykoz Çayır Festivalinde Ordulular,

Başkanlığını Sezayi Biçer’in Beykozlu Ordulular Derneği aracılığıyla seslerini en güzel şekilde duyururken, sanatçılar Erol Ayduğan ve Canan Başaran Ordu türküleriyle renk kattılar

ORMESHA- Ozan Aydoğan: İstanbul Beykoz ilçesinde her yıl yapılan Çayır Festivalinde Ordulular ve Tokatlılar ortak etkinlik düzenlediler. Ordu yöresinin değerleri, STK başkanları, ordu basını şenliğe büyük ilgi gösterirken; Ordulu sanatçılar Erol Aydogan, Canan Başaran Azime Karataş ile  yöre türküleri sunulmasını sağladılar. Binlerce Ordulu’nun katıldığı gece en kalabalık etkinliklerden birisi olarak hafızalarda yerini aldı.

ORBEYDER Başkanlığını yapan Sezayi Biçer, “Ordulular’ın Beykoz’da en iyi şekilde temsil edilmesi için çaba gösteriyoruz. Çayır festivaliyle Beykozlular’a ve İstanbullular’a Ordu kültürünü tanıttık.  Katılan Milletvekilimize, Belediye Başkanımıza STK başkanlarımıza, Ordu Basın Kuruluşları Derneğine, basınımıza, köy dernek başkanlarımıza, bu etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlere teşekkür ediyorum ” diyerek, ses getirici etkinlikler yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Yorum Yazın