BEYKOZ CHP’DE 9 BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI YARIŞACAK

Beykoz Belediye Başkan adaylığı için aralarında Mesudiyeli Şevket Arıkan’ın da bulunduğu 9 aday adayı birbiriyle yarışırken, bunlara daha sonra Parti Genel Merkezi tarafından bazı isimlerin daha ekleneceği iddia edildi

ORMESHA: Beykoz Belediye Başkan adaylığı için  9 aday adayı birbiriyle yarışacak. CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları arasında Mesudiyeli Şevket Arıkan, Hataylı Gülay Demirel, Giresunlu Gökhan Taneri Vural, Trabzonlu Muammer Tonya, Rizeli Coşkun Tosun, Kars doğumlu Nafiz Ünlü, İzmirli Devrim Altıntaş,  İstanbullu  Can Cenberoğlu ve Elazığlı İbrahim Gündüz yer alıyor.

Ancak ortaya atılan iddialar arasında CHP’li bazı milletvekillerinin de adaylığı düşündüğü, Genel merkezin daha sonra başka bir ismi de aday adayı olarak göstereceği de konuşulmaya devam ediyor.

BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI

ŞEVKET ARIKAN: Av. Şevket Arıkan 1950 Ordu Mesudiye İlçesi doğumlu. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1982-1989 yılları arasında serbest avukatlık yaptı. 1989-1994 yılları arasında SHP’den 2. Dönem Beykoz Belediye Başkanlığı yaptı.

COŞKUN TOSUN: 1959 Rize doğumlu. 40 yıldan beri Beykoz’da yaşıyor. iktisat Fakültesi  mezunu.  ODTÜ Sistem Bilimleri Araştırma Enstitüsü sertifikası ve belediyecilik konusunda çeşitli sertifikalara sahip. Çubukluspor Başkanı.

DEVRİM ALTINTAŞ: 1968 yılında İzmir’de doğdu. 1994 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini başarı ile tamamlayıp Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı oldu.

MUAMMER TONYA: Trabzonlu memur bir ailenin çocuğu olarak 1955 yılında Düzce’de doğdu ve yaklaşık 20 yıldır Beykoz Göztepe mahallesinde ikamet ediyor.

GÖKHAN TANERİ VURAL: 1969 Ankara doğumlu olup Giresun Bulancaklı. 1986 Ankara Çankaya Lisesi, 1991 Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünden sonra kendi şirketi ile bilgisayar, iletişim, elektrik ve network sistemleri konularında birçok sektöre projeler yaptı.

İBRAHİM GÜNDÜZ: 1960 Elazığ doğumlu.  Yüksekokulu İstanbul’da bitirdi. 1999’dan beri Beykoz Acarkent’te ikamet ediyor.

NAFİZ ÜNLÜ: 1959 Kars doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik bölümünden mezun oldu. Yayınlanmış 2 kitabı bulunmakta.

CAN CENBEROĞLU: 1979  Beykoz doğumlu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Beykoz-Kavacık’ta kendi mimarlık firmasında, mimarlık faaliyetlerini devam ettirmekte, yurtiçi ve yurt dışı projelerini yürütmekte.

GÜLAY DEMİREL: 1963 yılında Hatay’da doğdu. Almanya Berlin’de, Berlin Ernst- Schering Oberschule Hemşirelik Meslek Yüksekokulu mezunu.

KAYNAK: BEYKOZ OLAY GAZETESİ

kulu’ndan mezun oldu.

Yorum Yazın