BU ÇÖPLERİN SAHİPLERİ KİM?

Ordu Mesudiye ilçesinin en güzel mesire alanlarından birisi olan Çerçi Çamlığında yüzlerce kişi piknik yaparken, geceleri ise akşamcılar içki içip, sohbet ediyorlar. Ancak piknik yapanlarda, içki içenlerde çöplerini ormanlık alana bırakıp giderek, hem ormanı kirletiyor, hem de başka zaman gelenlere çöplerle dolu bir mekan karşılaşmanın olumsuzluğunu yaşatıyorlar

ORMESHA: Çay içenler, mangal yapanlar, rakı- bira içenler çöplerini bırakıp giderken, sağlıkçı  Nilüfer Özgül, bu durumdan rahatsız olarak, içki kutuları ve çöpleri toplayıp, arabasının bagajına koyarak, ilçe merkezindeki çöp konteynerlerine boşaltarak, herkese örnek olacak bir davranış sergiledi.

Nilüfer Özgül
Çerçi Çamlığı

Nilüfer Özgül karşılaştığı manzarayı ve yaptığı örnek uygulamayı şu cümlelerle dile getirerek; “Burası Mesudiye Çerçi Çamlığı. Sevgili dostlar madem içiyorsunuz (içicisiniz) lütfen kullandığınız yeri temiz tutunuz. Bir daha geldiğinizde nasıl bulmak istiyorsanız lütfen öyle bırakın. Kırılan cam parçaları orman, hayvan ve insanlar için tehlike arzediyor. Bu gün bir bagaj dolusu bira şişesi topladım ve hemşerilerim olduğunuz için ben utandım. Kullandıklarınızın çöpünü çöp konteynerlerine atınz. Bu çöplerin sahipleri kim?” diyerek, bir daha böyle yanlış davranışta bulunmamalarını istedi.

Yorum Yazın