BULANCAKLI İKRANUR BULUNDU, AMA!

Giresun Bulancak ilçesine bağlı İcilli Köyü’nde evinin yakınlarındaki bahçede arkadaşlarıyla oynayan 7 yaşındaki İkranur Tirsi adlı kız çocuğu, hayvanları almaya gittikten sonra bir daha geri dönmeyince, başlayan aramalar sonuç verdi. Ancak sonuç acı dolu…

ORMESHA: Giresun Bulancak ilçesine bağlı İcilli Köyü’nde evinin yakınlarındaki bahçede arkadaşlarıyla oynayan 7 yaşındaki İkranur Tirsi adlı kız çocuğu, hayvanları almaya gittikten sonra bir daha geri dönmedi. Nazlı ve Serdar Tirsi çiftinin kızı İkranur Tirsi, arkadaşlarına bahçelerindeki hayvanları alıp geleceğini söyledi. 7 yaşındaki küçük kızın geri dönmemesi üzerine başlatılan arama çalışmaları sonuç vermeyince Jandarma Özel Harekât, UMKE, AFAD, AKUT, Bulancak İtfaiyesi ekipleri bölgede geniş çaplı arama başlatılmıştı. İki gün boyunca süren çalışmalar sonucu İkranur’a ulaşıldı. Ancak acı haber acı dolu. Çünkü İkranur’un cansız bedeni 7-8 kilometre uzaklıkta bir fındık bahçesinde bulundu.

İkranur'dan acı haber
İkranur’dan acı haber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yakından takip ettiği olay sonrası, Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı 6 kişilik arama kurtarma ekibi de bölgeye gönderilmişti. Küçük kızın son görülme noktasına odaklanılan arama çalışmalarında rota ve alan taraması yapılarak bölge didik didik aranmıştı.

Acı olayın duyulması Bulancak, Giresun, Ordu ve tüm Türkiye’de acıya sebep oldu.

Yorumlar

  1. Kizimiz Ikranur’un ölüm sebebi belli oldumu?
    Bunu bildirebilirmisiniz?
    Teşekkür ederim.
    Oktay Bakacak
    Ordu / Mesudiye / Yeşilce / Hollanda

Yorum Yazın