ORDU BÜYÜKŞEHİR İÇME SUYU DEPOLARINA BAKIM BAŞLATTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi 19 ilçede içme suyu depolarında bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi. Çalışma ile vatandaşların daha temiz, sağlıklı ve hijyenik suya kavuşması hedefleniyor. OSKİ ekipleri ilçelerde bulunan bin 200 içme suyu deposunun 54 tanesinde temmuz-ağustos aylarında bakım ve onarım çalışması yaptı.

 

ORMESHA: OSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşlara içme suyu sağlanan depolarda belirli periyotlarda bakım ve onarım çalışmasının yapıldığının altını çizen Genel Müdür Murat Us, “il genelinde bulunan ve vatandaşlarımıza içme suyu sağlayan depolarda belirli aralıklarla bakım çalışması yapıyoruz. İl genelinde 1.200 adet depomuzun tamamı ekiplerimiz tarafından tek tek taranıyor. Bunun haricinde eski depolar tadilattan geçiriliyor ve yenileniyor. Depoların içlerini, tesisatlarını, dış cephelerini ve çevre düzenlemelerini içeren tadilat çalışması ile hizmet kalitesi artırılıyor. Bakım ve onarımı yapılan içme suyu depoları daha temiz, sağlıklı ve hijyenik koşullarda içme suyunu depolayarak halka ulaşımı sağlanıyor. Bakım ve onarımla birlikte kayıp ve kaçak oranları da azalıyor” dedi.

 

İçme suyu depolarında dezenfeksiyon ve klorlama çalışmalarıyla birlikte bakım, onarım, sızdırmazlık, peyzaj ve düzenli temizlik çalışmalarının da yürütüldüğünü sözlerine ekleyen OSKİ Genel Müdürü Murat US, “Temmuz-ağustos ayları arasında ekiplerimiz 54 adet depo/terfide temizlik, boya, tadilat ve montaj işleri tamamlanmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda dezenfeksiyon ve klorlama faaliyetleriyle Ordu genelinde şebeke suları kontrol altında tutulmaktadır” şeklinde konuştu.

Akkuş, Mesudiye, Korgan, Aybastı, Gölköy gibi iç kesimlerdeki vatandalar kendi ilçelerinde OSKİ’nin yeterli çalışmasını göremediklerini söyleyerek, uzak ilçelere öncelik verilmesini istiyorlar.

Yorum Yazın