ORDU DOĞUMLU ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK, ÇALIŞMA SOSYAL HİZMETLER ve AİLE BAKANI

1979 yılında Ordu’da doğan ve aslen Egeli  (Aydın ili)  ailenin  bir dönem Ordu’da yaşaması nedeniyle, Ordu’da doğmuş ve çocukluğunun bir dönemi Ordu’da geçmiş bulunan Kadın Birliği Platformu üyesi Zehra Zümrüt Selçuk, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’na atandı
ORMESHA- Doğa Uzunyurt: Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’na KADEM Denetim Kurulu Asil Üyeleri arasında da yer alan Ordu doğumlu Zehra Zümrüt Selçuk getirildi.

Kadını ve aileyi koruma üzerine birçok platformda boy gösteren yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KADEM üyesi olarak dikkatleri üzerine çekmişti.
1979 Ordu doğumlu olup, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu ekonomi lisansı öğrenimi gördü. Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına başladı, Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı da yaptı. Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk , aslen Egeli olup ailesinin bir dönem Ordu’da yaşaması nedeniyle, orada doğmuş ve çocukluğunun bir dönemi Ordu’da geçmiştir.
İngilizce biliyor. Evli.

Ordu Mesudiye Gazetesi olarak tebrik ediyor, başarılar diliyoruz…

Yorum Yazın