ÇARDAKLI DERNEĞİ KENDİNE YAKIŞAN MÜLK NİHAYET ALDI

Foto Salih İşçi.
Foto Salih İşçi.

12313659_420566438137938_6065391794968770459_n12301675_10153763821744805_3134782974429254353_n yonetim kuruluMesudiye köyleri arasında nüfus yoğunluğu açısından ilk 10 arasında yer almasına rağmen, kendisine ait bir mülkü olmayan Çardaklı Köyü Derneği, Başkan Mithat Coşkun öncülüğünde Ataşehir’İn merkezinde 300 metrekarelik dernek mülkü alarak önemli bir eksikliğe son verdi

ORMES HA: Mesudiye Çardaklı Köyü Derneği, Başkan Mithat Coşkun liderliğinde atağa kalkarak, 40 yıllık eksikliğe son verdi. Kendisine ait dernek mülkü olmayan Çardaklı Derneği Ataşehir Kayışdağı Mahallesi’nde 300 metrekare büyüklüğündeki dernek mülkünü 400 bin liraya aldı.

300 metrekarelik dernek lokali düğün, nişan, kına gecesi ve her türlü kalabalık toplantı yapmaya uygun olup, sadece Çardaklılar’a değil, bütün Mesudiyeliler’in hizmetine açık olacak.

Dernek lokali için iki açılış planlayan dernek yöneticileri ilk açılışı sadece dernek üyeleri ve köylülerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Açılış törenine Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Mesudiye Belediye Meclis Üyesi İbrahim Ünver, Ordu Basın Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Ordu Mesudiye Gazetesi temsilcisi Salih İşçi, Köşe yazarı Muhsin Bozkurt, sanatçılar Menderes Koç, Tuğba Koç, Sedat Ünver, Mesdef Başkan Yardımcısı Şenel Yılmaz, Ak Parti Üsküdar eski İlçe Başkanı Zekeriya erdim, Beyseki Kadın Kolları Başkanı Şahsenem Karakaya katılarak Çardaklılar’ı kutlayıp başarı dileğinde bulundular.

Dernek lokalinin alınışının öyküsü şu şekilde gerçekleşti. Mesudiye’nin bir toplantısında “Çardaklı’nın yıllardır derneği var ama bir dernek mülkü yok” denilince, buna kızan Mithat Coşkun yıllar önce bıraktığı köyünün dernek başkanlığını yeniden üstlendi. Kadın Kolları ve Gençlik Kollarını kurarak derneği aktif hale getirdi.

Daha sonra bütün Çardaklılar’ı seferber ederek, ama önce kendisi en büyük maddi katkıyı yaparak derneğine mülk almayı başarıp, köylülerinin hizmetine sundu ve bayrağı İstanbul’da dernek binası önüne dikti. Dernek mülkünün alınmasını sağlayan Çardaklı Derneği Yönetim Kurulu ise Mithat Coşkun, Fedai Özdemir, Remzi Yılmaz, Zafer Uludağ, Şenol Arslan, Eyüp Yazıcı ve Arif Yılmaz’dan oluşuyor.

Dernek mülkünün alınmasında en büyük çalışmayı ise Nurcan Özer, Lale Yazıcı, Sevgi Bozkurt, Leyla Akyol, Muazzez Özer, Sevinç Ergül, Mukaddes Uludağ ve Zeynep Ergül’den oluşan kadın kolları yaptı.

Başkan Mithat Coşkun, derneğin alınmasında desteği geçen herkese teşekkür edere asıl açılış törenini tüm İstanbul’da yankı yapacak şekilde gerçekleştireceklerini söyledi.

Yorum Yazın