CEMAL ENGİNYURT’TAN ORDU MESUDİYE GAZETESİNE ZİYARET

Ordu’nun cesur sesi olarak adlandırılan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu Mesudiye Gazetesi’nin İstanbul Beykoz’daki merkezine gelerek, Genel Yayın Yönetmenimiz Sefai Uzunyurt ve yöneticilerimizi ziyaret etti

ORMESHA: Ordu’nun cesur sesi olarak adlandırılan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu Mesudiye Gazetesi’nin İstanbul Beykoz’daki merkezini ziyaret ederek, Genel Yayın Yönetmenimiz Sefai Uzunyurt, İmtiyaz Sahibi Doğa Uzunyurt, İstanbul Temsilcilerimiz Namık Kemal Tuncer, Nurettin Demir ile Ordu ve Mesudiye konularında görüş alış verişinde bulundu.

Milletvekili Enginyurt’u binanın girişinde karşılayan Sefai Uzunyurt z

iyaretten duydukları memnuniyeti belirterek; “Cemal Enginyurt Ordu’nun cesur yürekli sesi olmuştur. Her sorunu TBMM’de ve basında dile getirerek, halkın sesi durumuna gelmiş, başı sıkışan derdini Milletvekilimiz Enginyurt’a anlatma çabasına girmiştir. Yerel basının da sorunları var. Aşırı kağıt zamları gazeteleri çıkamaz hale getirmiş, birçok gazete kapanmışi bazıları aralıklı çıkmaya, kimileri de sayfalarını azaltma yolunu seçmek zorunda kalmıştır. Aylık gazeteler basın ilan kurumundan resmi ilan alamamaktadır. Bu haksızlıktır. 28 yıldır, 20 yıldır, 10 yıldır aralıksız çıkan gazetelere bu hakları verilmelidir. Sizden bu sorunu Mecliste dile getirmenizi bekliyoruz” diyerek, ziyaret için teşekkür etti.

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise  kendisine gösterilen sıcak ilgiye teşekkür ederek;”Yerel basının sorunlarını biliyoruz. Basın ilan kurumundan aldıkları ilan payının alması için kanun tasarısı verdik ve bu kabul edildi. Ama sizin gibi aylık gazetelerin durumunu bilmiyorduk. Bu konu da girişimlerde bulunacağız. Basınımızın ve tüm Ordulular’ın yanındayız. Dertliler’in derdine koşmak, çözüm bulmak için çaba gösteriyoruz” diyerek, yerel basına destek vermeye devam edeceğini söyledi. Ziyarete Altaş TV İstanbul Temsilcisi Murat Doğan ve Teknik Müdürü Yüksel….. de katıldılar. Daha sonra hep birlikte ayni binada bulunulan Altaş TV’yi ziyaret ettiler.

Yorum Yazın