CHP İSTANBUL’UN ZİRVESİNE ORDULU Dr. CANAN KAFTANCIOĞLU YAKIŞIR

CHP Başkan Adayı Dr. Canan Kaftancıoğlu, bir süre köşe yazarlığı yaptığı Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt ile

Ordulu kadınların siyasetin zirvesindeki en başarılı ve en önde gelen ismi olan Dr. Canan Kaftancıoğlu, Parti Meclisi Üyesi olarak görev yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi’ni önce İstanbul’da birinci parti haline getirmek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını 24 yıl sonra CHP’ye kazandırmak ve CHP İktidarının meşalesini İstanbul’dan yakmak için; CHP İstanbul İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Ordu Mesudiyeli bir anne, Ulubeyli öğretmen bir babanın kızı olarak hayata adım atan Dr. Canan Kaftancıoğlu, şucu-bucu, doğulu-batılı, zengin- fakir, güçlü-güçsüz demeden; geçmişinde hiçbir şaibe olmadan, tertemiz, pırıl pırıl bir kadın kadın olarak, Türkiye’nin 81 ilinin tamamına mensup insanları kucaklayarak, Kadınların, Gençlerin, emekten yana olanların, zulme uğramışların, alınteri dökenlerin, tüm Türkiye’nin, tüm İstanbullular’ın temsilcisi olarak CHP İstanbul İl Başkanlığı yarışında “Ben varım” dedi.
CHP İSTANBUL İL BAŞKAN ADAYI Dr.CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?
İlkokulu Mesudiye’de, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV (Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu’nun kurulmasında önayak oldu. Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır. İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış 100’ü aşkın makalesi vardır. Bir süre Ordu Mesudiye Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaparak, yerel basına destek sundu.
Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir. 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kız annesidir.
Ordu Mesudiye Gazetesi olarak Ordulu Dr. Canan Kaftancıoğlu’nu kutluyor, başarılar dileğiyle İstanbul’daki tüm Ordulular’ı 10 Ocak Çarşamba günü Saat 15:00’te CHP İstanbul İl Başkalığı Binasının bulunduğu Bereketzade Mah, Okçu Musa Caddesi. No:11 Şişhane/Beyoğlu/İstanbul adresine gelerek bu tarihi ana tanıklık etmeye ve destek vermeye davet ediyoruz.

CANAN KAFTANCIOĞLU, CHP İstanbul İl Başkan adaylığını 10 Ocak Çarşamba günü (Yarın) Saat 15.00’de İl Başkanlığında Basın toplantısı ile açıklayacak

Yorum Yazın