CHP ve İYİ PARTİ’NİN ORTAK ORDU ADAYI, İDRİS NAİM ŞAHİN

31 Mart Yerel Seçimleri için CHP ve İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İç İşleri eski Bakanı İdris Naim Şahin olduğu kesinlik kazanıyor.

ORMESHA: CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun,“Adayınız İdris Naim Şahin mi?” sorusuna olumsuz cevap vermediği gibi, tam tersi; “İdris Naim Şahin, Ordu siyasetine damgasını vurmuş, birçok konuda değerli hizmetleri olan, gerek bakanlığı esnasında gerekse sonrasında hiçbir zaman halktan kopmamış, bu anlamda da Ordu’ya birçok konuda hizmet vermiş değerli bir siyaset adamı. O’nunla ilgili de bir talep var.” diyerek, İdris Naim Şahin’in adaylığına yeşil ışık yaktıklarını belli etmiş oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Yerel seçimlerin ağırlığı bende, Aday olmam söz konusu olamaz” diyerek, kesinlikle Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmayacağını söyleyince ibre İç İşleri eski Bakanı İdris Naim Şahin’e döndü.

Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, görüştüğü  Bakan İdris Naim Şahin’e, “Sizin İYİ Parti ve CHP’nin ortak Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunuz konuşuluyor. Bu doğru mu, aday olacak mısınız?” sorusunu yöneltince, Bakan Şahin, “Resmi bir teklif geldiğinde değerlendirmesini ve açıklamasını yaparım” diyerek, adaylık sürecini yalanlamadı.

Yapılan açıklamalardan anlaşıldığına göre  CHP ve İYİ Parti’nin ortak Ordu Büyükşehir Adayı olan İdris Naim Şahin’in ismi,  16 Ocak’taki CHP Parti Meclisi toplantısından sonra açıklanması bekleniyor.

 

 

 

 

 

Yorum Yazın