CUMHURBAŞKANI ADAYI SEYİT TORUN OLMALI

Ak Parti, İYİ Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için, Cumhurbaşkanı Adaylarını açıklamasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi CHP, hala adayını açıklayamadı. Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, CHP için Cumhurbaşkanı Adayı olarak Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’u önerdi

ORMESHA: Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  Uzunyurt yaptığı açıklamada; “Aslında olması gereken Ana Muhalefet Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı’nın Genel Başkan Sayın Kemal Kılıcdaroğlu’nun olmasıdır. Sayın Kılıçdaroğlu’na adaylığı çok da yakışacaktır.

Ancak, Genel Başkan Kılıçdaroğlu aday olmayacaksa, en uygun aday CHP 36. Olağan Kurultayı’nda 488 kişinin aday olduğu Parti Meclisi üyeliğine Genel Başkan Yardımcıları arasında en fazla oyu alan isim olarak seçilen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’dur. 

Seyit Torun, bir dönem Ulubey İlçe Belediye Başkanlığı, 2 dönem Ordu Belediye Başkanlığı görevlerinde bulunarak sadece partililerine değil, tüm siyasi görüşlere eşit yakınlıkta olabilmiş başarılı bir yöneticidir. Güleryüzü, alçakgönüllü yapısı, dürüstlüğü ve asla siyasi ayırım yapmayan kişiliğiyle, tüm siyasi partilere mensup Ordulular’ın oylarıyla seçilme başarısını gösterebilmiş, Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her tarafında tanınan ve sempati uyandıran bir isimdir. Birikimi, güleryüzü, deneyimi ve tüm partilere mensup kişilerden oy alabilme potansiyeliyle, CHP’de en uygun aday Ordulu Seyit Torun’dur” diyerek, tabanın sesine kulak verilmesini talep etti.

 

Yorum Yazın