DERNEK BAŞKANI HABERE DUYARSIZ KALMADI

Mesudiye Maksutalan Derneği Başkanı İsmet Soner, Ordu Mesudiye Gazetesi’nin “Onlara da sahip çıkalım” manşet haberinden etkilenerek, kuşların kışın açlıktan ölmemesi için kuş evleri ve yemlikleri yaptırdı

ORMESHA-Ozan Aydoğan: Geçtiğimiz aylarda gazetemizde de yayınlanan Mesudiye Maksutalan Köyü’nde çıkan yangın sonucu evsiz kalan hane sakinlerinin imdadına Maksutalan Köylüleri adına başkan İsmet Soner yetişti. Daha önce Mesudiye Belediyesi veya Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine uygun bir arazi göstermeleri halinde 30-40 metrekarelik bir prefabrik konut yapacaklarını bildiren İsmet Soner, Mesudiye Belediyesi’ne giderek bu talebini resmi olarak iletti.

Ordu Mesudiye Gazetesi’nde daha önce yer alan “Onlara da sahip çıkalım” adlı, kuşların kışın açlıktan öldüklerini anlatan habere de duyarlılık göstererek, Maksutalan Mahallesi’ne kuş evleri yapıp, kışın kuşların açlıktan ölmemesi için yem koyulmasını sağlayıp,  bu konudaki eksikliğe son verdi. Ayrıca köy mezarlığına bir çeşme ve giriş yazısı yazıldı. Başarılı çalışmalarıyla takdir toplayan Maksutalan köylüleri ve dernek başkanı İsmet Soner’in çalışmalarının diğer köylere de örnek olmasını diliyoruz.

MEMLEKETİNİN GAZETESİNE SAHİP ÇIKMAK İSTİYORSAN ABONE OL, GAZETEN EVİNE GELSİN.

BİR YILLIK ABONELİK 90 LİRA

Yorum Yazın