Devlet Bahçeli’den Süleyman Soylu Açıklaması

MHP Genel Başkanı Bahçeli: “(İçişleri Bakanı Soylu’nun görevden ayrılma talebi) MHP, mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur.”

Açıklama şöyle; “Türkiye her alanda çok yoğun ve sıcak bir mücadelenin içindedir. Bilhassa yeni tip Koronavirüs (KOVİD-19) salgınını engellemek amacıyla devlet-millet dayanışması en üst seviyededir. Aynı zamanda bugünkü sancılı ortamda seferberlik ruhuyla hareket edilmektedir.

Terörden ekonomiye, bölgesel sorunlardan küresel dayatmalara varıncaya kadar ülkemiz muazzam bir iradeyle duruş göstermektedir. Böylesi kırılgan bir dönemde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifa niyeti sürdürülen mücadele ruhunu sekteye uğratma riski taşımaktadır.

Gelişmeler karşısında Sayın Bakanı’nın istifa kararının Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmediği anlaşılmaktadır. Elbette takdir ve tasarruf Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. Milliyetçi Hareket Partisi mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur.

Sayın Süleyman Soylu azimli, inançlı, dirayetli ve mücadeleci kişiliğiyle Türkiye’nin en hassas döneminde üstlendiği bakanlık görevini başarıyla yerine getirmiştir. Bizim temennimiz bu görevine kararlılıkla devamından yanadır.”

Yorumlar

  1. Süleyman Soylu seni candan gönülden seviyoruz.istifa etti diye söylediğinde oğlum .birden moralim dibe vurdu sinirlendim üzüldüm ama sonra dan Büyük Reis in istifayı kabul etmediğini öğrenince sevinçten nerdeyse ağlayacaktım. İyi ki varsın Süleyman Soylu.

Yorum Yazın