EKŞERE KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞTU

Mesudiye ilçe merkezine en yakın mahallelerden birisi olan Ekşere’ye dernek, muhtarlık ve Mesudiye Belediyesi’nin  katkılarıyla iki katlı kültür merkezi yapılarak, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

ORMESHA- Ufuk Yılmaz: Ekşere mahallesinin yıllardır hasretini çektiği köy konağı düzenlenen törenle açıldı. Açılış kurdelasını Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Ekşere Dernek Başkanı Ali Sarıgül, Ekşere Muhtarı Erdal Sarıgül, Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Demir, Belediye Meclis üyesi Arslan Sarıgül, Ordu Mesudiye Gazetesi Mesudiye Temsilcileri Muharrem Sarıgül, Ufuk Yılmaz ve Ekşeriler hep birlikte keserek hayırlı olmasını diledi.

Başkan İsa Gül yaptığı konuşmada, “Ekşereli hemşerilerimize verdiğimiz sözü tuttuk. Kültür merkezine belediye olarak gerekli katkıyı sunduk. Artık her türlü etkinlik kolayca yapılacaktır” diyerek hayırlı olmasını diledi. Dernek Başkanı Ali Sarıgül ise, “Bizlere destek olan Başkanımız İsa Gül’e, halkımıza, muhtarımıza teşekkür ediyorum. Yılların özlemi artık gerçeğe dönüştü. Sevinçliyiz, gururluyuz” dedi. Muhtar Erdal Sarıgül ise, “Ben de bizlere destek veren  Belediye başkanımıza, dernek başkanımıza ve tüm Ekşereliler’e teşekkür ediyorum” dedi. Meclis üyesi Arslan Sarıgül ise, “Güzel bir eser, katkısı geçenlere ve belediyemize teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” dedi.

İki katlı kültür merkezinde konferans salonu, düğün salonu, kafeterya, kadınlar için lokal, mutfak, yönetim odası, tuvaletler, kütüphane bulunuyor.

Yorum Yazın