En Başarılı Televizyon Genel Müdürü Ödülü Altaş TV Genel Müdürü Doğan Deniz’e

Başkanlığını Sefai Uzunyurt’un yaptığı Ordu Basın Kuruluşları Derneği (OBKD), Türk basınına ve Ordu yöresi yerel basınına hizmet veren Ordulu basın mensuplarına, İstanbul’da düzenlenen törenle  “2018 Yılının En Başarılı Gazetecisi” ödüllerini dağıttı.

En Başarılı Televizyon Genel Müdürü Ödülüne, Altaş TV Genel Müdürü Doğan Deniz layık görüldü. Altaş TV Genel Müdürü Doğan Deniz’e ödülünü MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt takdim etti.

OBKD Başkanı Sefai Uzunyurt yaptığı konuşmada Türk basınının, özellikle de yerel basının çok zorlu bir süreçten geçtiğini, aşırı kağıt zamları nedeniyle gazetelerin bir kısmının kapandığını, bir kısmının sayfalarını azaltmak zorunda kaldığını belirterek; “İşte böylesi zor koşullarda Ordu yöresi gazeteleri ve televizyonları olarak bir yandan varolma mücadelesi verirken, bir yandan da bağımsız ve halktan yana, doğruları dile getiren yayıncılığımızı devam ettirmeye çalışıyoruz. Ekonomik zorlukların yerel basını kıskaç altına aldığı böylesi dönemlerde yerel gazetelerin ve televizyonlarımızın abone olarak ve reklam vererek desteklenmesi gerekir” diyerek, katılan herkese teşekkür etti.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt  yaptığı konuşmada basının önemine değinerek; “Sefai Başkan davet ettiğinde, bütün çalışmalarımızı bırakarak Ordu yerel basınımızın bu anlamlı gününde olmak istedim. Çünkü yerel basının zorluklarını biliyorum. Ben de bir dönem Ordu’da gazete çıkardım, köşe yazarlığı yaptım. Ordu basınının bu kadar güçlü olmasından ve çok farklı basın organlarında görev yapmalarından gurur duydum. TBMM’ne basınımızın zorluklarının çözülmesi için yasa önergesi verdik. Ordu basın Kuruluşları Derneği yönetim kurulu üyeleri ve Başkan Sefai Uzunyurt’u böylesi güzel etkinlik yaptıkları için tebrik ediyorum. Altaş TV genel Müdürü Doğan Deniz’e bu anlamlı ödülü vermekten mutluluk duyuyorum” diyerek, basın mensupları ve yerel seçimlerde yarışan Ordulu aday adaylarına başarılar diledi.

 Altaş TV Genel Müdürü Doğan Deniz yaptığı konuşmada, “Ordu basınının güçlü olduğunu biliyordum. Ancak son üç yıldan beri buna yakından şahit oldum. Burada çok güçlü bir birlik var. Sefai bey ve arkadaşlarını, Ordu Basın Kuruluşları Derneği yöneticilerini tebrik ediyorum. Bu ödülü almaktan mutluluk duyuyorum” diyerek teşekkür etti.

Yorum Yazın