En Başarılı Televizyon Sahibi Ödülü TV52 Yönetim Kurulu Başkanı İsa Akçay’a,

Başkanlığını Sefai Uzunyurt’un yaptığı Ordu Basın Kuruluşları Derneği (OBKD), Türk basınına ve Ordu yöresi yerel basınına hizmet veren Ordulu basın mensuplarına, İstanbul’da düzenlenen törenle  “OBKD 2018 Yılının En Başarılı Gazetecisi” ödüllerini dağıttı. En Başarılı Yerel Televizyon Sahibi Ödülüne, TV52 Yönetim Kurulu Başkanı İsa Akçay layık görüldü. İsa Akçay’a ödülünü İBB Ak Parti Meclis Grup eski Başkan Vekili Temel Başalan takdim etti.

OBKD Başkanı Sefai Uzunyurt yaptığı konuşmada Türk basınının, özellikle de yerel basının çok zorlu bir süreçten geçtiğini, aşırı kağıt zamları nedeniyle gazetelerin bir kısmının kapandığını, bir kısmının sayfalarını azaltmak zorunda kaldığını belirterek; “İşte böylesi zor koşullarda Ordu yöresi gazeteleri ve televizyonları olarak bir yandan varolma mücadelesi verirken, bir yandan da bağımsız ve halktan yana, doğruları dile getiren yayıncılığımızı devam ettirmeye çalışıyoruz. Ekonomik zorlukların yerel basını kıskaç altına aldığı böylesi dönemlerde yerel gazetelerin ve televizyonlarımızın abone olarak ve reklam vererek desteklenmesi gerekir” diyerek, katılan herkese teşekkür etti.

TV52 Yönetim Kurulu Başkanı İsa Akçay, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en çok izlenen yerel televizyonlarından birisini oluşturduklarını, bunu ekip çalışmasıyla başardıklarını söyleyerek, “Ustalarımızın yanında çok fazla konuşmaya gerek yok. Onların yanında böylesi bir ödülü almaktan mutluluk duyuyorum. Ordu Basın Kuruluşları Derneği yöneticilerine ve Başkan Sefai Uzunyurt’a teşekkür ediyorum” diyerek, tv52’yi yaşatmak için destek veren herkese teşekkür etti.

 

Yorum Yazın