ERMENİSTAN METROSUNDA SKANDAL HARİTA

Dağlık Karabağ’da Azerbaycan Türklerinin olduğu bölgelere saldıran Ermenistan, Azerbaycan ordusu karşısında adeta hezimet yaşadı. Azerbaycan işgal altındaki 7 köyü ve Madagiz’i kurtardı. Büyük Ermenistan ideali ile yanıp tutuşan işgalci Ermenistan’ın başkenti Erivan’da bulunan bir metro istasyonunda yer alan harita, Ermenistan’ın işgalci emellerini bir kez daha gösterdi.

 

Ermenistan’ın başkenti Erivan metro istasyonlarında, Türkiye’nin bazı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu bölgesine ait şehirler, Ermenistan sınırları içinde gösteriliyor

 

Sözde büyük Ermenistan’ı resmi bir politika haline bile getirdi. Erivan metrosunun girişindeki sözde büyük Ermenistan haritası bunun açık bir şekilde ispatı.

Erivan metrosunun girişindeki sözde büyük Ermenistan haritası, Doğu Anadolu, Güneydoğu ve Karadeniz’in bir kısmı, Nahçıvan, Azerbaycan ve Hazar denizi Ermenistan toprağı olarak gösteriliyor.

Kars, Erzurum, Erzincan, Van’ın da aralarında bulunduğu Doğu Anadolu bölgesi illerinin tamamı, Karadeniz bölgesinde Artvin, Rize, Trabzon Ermenistan şehirleri olarak gösteriliyor

Ermenistan sınırları içinde gösterilen diğer iller arasında Sivas, Kayseri, Malatya, Elazığ, Diyarbakır’da yer alıyor.

Yorum Yazın