EVET ORDU MESUDİYE GAZETESİ ÇEYREK ASIRDA

Basın Konseyi verilerine göre, Türkiye’de yayınlanan 2 bin 381 yerel gazete arasında, abone sistemi özelliğiyle ilk 10’da yer alan Ordu Mesudiye Gazetesi, 24 yılı geride bırakarak Kopyası Mesudiye Kasım 2105 syf.325 yaşına, çeyrek yüzyıla ulaşmayı başardı.

1991 yılında Gazeteci Sefai Uzunyurt tarafından kurulan Ordu Mesudiye Gazetesi, abone sistemiyle Türkiye’nin 81 ili ve yurt dışında 13 ayrı ülkede okurlarına ulaşıyor

ORMESHA: 1991 yılında Gazeteci Sefai Uzunyurt tarafından kurulan Ordu Mesudiye Gazetesi, gazetecilikte çok önemli bir aşama olan 25’inci yıl zirvesine ulaşmayı başararak, Türk basın tarihindeki anlamlı yerini aldı. Türkiye’nin ilk 10 yerel gazetesinden birisi olarak gösterilen Ordu Mesudiye Gazetesi, ayni zamanda Ordulular’ın gurbette yayınlanan ilk gazetesi olma özelliğine de sahip.

Ordu ve 19 ilçesinin sorunları, yaşayış biçimleri, kültürleri, dernekleri, vakıfları, spor kulüpleri, işadamları, yerel yöneticileri, bürokratları, esnafları, memurları, işçileri, köylüleri, muhtarları, siyasetçileri, esnaf örgütleri, kadın ve gençlik kolları, sanatçıları, toplumun tüm kesimlerinin kendilerini ifade edebilmelerini sağlayıp, toplumun geniş kesimlerine yansıtmaya, kamuoyu oluşturmaya çaba gösteriyor.

Tabloid boy (yarım boy) sayfa düzeniyle 1991 yılından beri yayını sürdüren Ordu Mesudiye Gazetesi, Türkiye’nin 81 ili ve pek çok ilçesiyle, yurt dışında Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Romanya, Yunanistan, Amerika, Gürcistan, Türkmenistan’daki Abonelerine posta (Ptt) aracılığıyla ulaştırılıyor.

Temsilci ve muhabirleri ise tamamen gönüllülük esasına göre görev yapıyor. Gazetenin kendi temsilci ve muhabirlerinin yanı sıra dünyanın her yanındaki aboneleri, kendi yaşadıkları ülke ve şehirlerdeki haberleri gönderip, gönüllü muhabirlik yaparak, çok sayıda ülkede yüzlerce muhabir ağına sahip olmamızı sağlıyor.

Ordu Mesudiye Gazetesi, okurlarından gelen haberlerin doğruluğunu denetledikten sonra, bunları gönderen kişinin adıyla yayınlayıp, “Yurttaş Gazeteciliği” yapılmasını da sağlayarak, Türkiye’de öncülük görevini üstleniyor.

Merkezi İstanbul Beykoz’da bulunan Ordu Mesudiye Gazetesi’nin, Ordu Mesudiyeliler’in yoğun olarak yaşadığı Ankara, Ordu, Mesudiye, Niksar, Almanya, İngiltere’de temsilciliği bulunuyor.

Gazetenin 25. Yaşına ulaşması nedeniyle bir açıklamada bulunan Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, “Bu gazetenin asıl sahibi abonelerimizdir. Abonelerimizin eseri olan, onların verdiği desteklerle 25 yıla erişen gazetemizin büyük bir başarıyı yakalamasından, mutluluk duyuyor ve bunu dünyanın her yerindeki abonelerimizle paylaşıyoruz. Gazetenin çeyrek asırlık başarının arkasında bir dayanışma ruhu ve karşılıksız hizmet etme ülküsü yatıyor. Bu gazeteyi Muhabir, Temsilci ve yazarlarımızdan oluşan geniş bir gönüllüler ordusu var etti” diyerek, 25 yıllık geçmişinde olduğu gibi bundan sonrada her görüşe eşit mesafedeki yayıncılığından ödün vermeyeceğini söyledi.

Mesudiye ve Ordu haberlerinin ağırlıkta olduğu, Karadeniz haberlerinin de yer aldığı Ordu Mesudiye Gazetesi, 25 yıldan beri izlediği yayın çizgisiyle taraflı tarafsız tüm kesimlerin saygınlığını kazanmış bulunuyor.

Teşekkürler Ordulular…  Teşekkürler Mesudiyeliler… Teşekkürler dünyanın her yerinde bu gazeteyi var eden abonelerimiz…

Sizlerin eseri olan Ordu Mesudiye Gazetesi’nin 25’inci yılı kutlu ve hayırlı olsun…

Yorum Yazın