FESTİVAL 11 YAŞINA BASTI

20’yi aşkın köy şenliğinin yapıldığı Ordu’nun Mesudiye ilçesinde, Belediye tarafından düzenlenen Mesudiye Festivalinin 11’incisi coşkuyla kutlandı.  Yaklaşık 90 bin kişinin bayram nedeniyle köylerine geldiği dönemde gerçekleşen festivalde  Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül de yaptığı açıklamalarla ilçeye olan hizmet aşkını bir kez daha ifade etti

ORMESHA- Ufuk Yılmaz: Bu yıl 11.si düzenlenen Mesudiye Festivali, bayram dolayısı diğer illerden ve yurtdışından gelen binlerce insanın katılımı ile tam bir şölen şeklinde gerçekleşti. Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Topluluğu sanatçıları, Şef Necmi Kıran ve Ordulu sanatçı Fatih Yaman’ın sahne aldığı organizasyonda, yoğun ilgiden dolayı Otogar meydanının tamamı horon oynayanlarla dolup taştı.

Ordu Altaş Televizyonundan canlı yayınlanan festivalde, 28 yıldan beri aralıksız şenlikleri izleyen Ordu Mesudiye Gazetesi 5 Temsilcisiyle birlikte yer aldı. Muharrem Sarıgül, Ufuk Yılmaz, Namık Kemal Tuncer, Ozan Aydoğan, Hatice Özdemir  festival süresince halkın nabzını tuttular.

Sunuculuğunu Göksel Sağlam’ın yaptığı festivali izlemek üzere İlçenin 72 köyünden gelen 10 bini aşkın katılımcı,  gece geç saatlere kadar alandan ayrılmayıp, önce türkü ve şarkılara eşlik ettiler, sonrasında ise elbiseleri ıslanıncaya kadar horon teptiler.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül yaptığı konuşmada festivalin geçmişinden, ilçede yapılan çalışmalardan söz ederek; “Mesudiye son 11 yılda büyük atılım yaptı. Değişimleri görüyorsunuz. Eskiden oturmaya yemek yemeye yerimiz yoktu, kadınlar dükkanlarda ayakta ya da çuvalların üzerinde saatlerce bekleyerek, köy minibüsünün gelmesini beklerlerdi. Oysa şimdi belediyemizin Beykoz Tepesi Tesisleri, özel kişilere ait onlarca işletmemiz açıldı. Karadeniz Akdeniz Yolu bir yıl sonra bitecek bir saatte Ordu’ya varabileceğiz. Melet Irmağı’nın etrafını halkımıza açmaya başladık. Irmak kenarında kafeler, restoranlar açılmaya başladı. Tarihinde ilk kez ilçemizde lunapark açılarak sosyal yaşama renk kattı.  Şu an ortalamasında 70 -80 bin kişiye hizmet etmeye çalışıyoruz. Gençlerimizin çokluğu bizleri mutlu ediyor” diyerek Mesudiye’yi bölgenin en gelişmiş ilçelerinden birisi haline getireceğini söyledi. Gül, ilçenin her geçen gün gelişerek kabuğunu yırttığını belirterek, kısa süre sonra Koyulhisar, Reşadiye, Suşehri, Gölköy gibi çevre ilçelerin önüne geçeceğini ifade etti. Başkan sözlerine şöyle devam etti: “Hem altyapı hizmetlerimizle, hem sosyal tesislerimizle, hem de Kanal Melet Projemizi adım adım uygulayarak, çağdaş ve gelişen bir Mesudiye yaratıyoruz. Karadeniz Akdeniz Yolu 2020’de kesin olarak tamamlanacak Ordu’ya 45 dakikada gidebileceğiz. O zaman ilçemizde bir çok fabrika ve sanayi tesisi  açılacak, gençlerimize yeni iş ve aş alanları açılacak, bu yolla gurbetteki göç veren insanlarımızı geri getirmeye başlayacağız” ifadelerini kullandı. Seçildiği andan itibaren ayyıldızlı rozeti yakasına taktığını ve herkese eşit yakınlıkta olduğunu belirtti.

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Mesudiyeliler Vakfı Başkanı Ahmet Ali Şengönül, Mesudiye Dernekler Federasyonu Başkanı Adnan Yılmaz, Mesudiyespor Başkanı Yüksel Şener, Mesudiyeliler Derneği Başkanı Özat Özsoy  yaptıkları konuşmalarda festivallerin önemine değinerek, bu şenliklerin gençlerin ve çocukların ata topraklarını unutmamalarına sebep olduğunu, etkinlikler vesilesi ile Mesudiye’nin birliği için çaba sarfettiklerini belirttiler.

Altyazı: Belediye Başkanı İsa Gül, Mesudiye’nin kabuğunu kırdığını ve artık yüzünün güldüğünü söyledi…

. ilçenin her geçen gün gelişerek kabuğunu yırttığını belirterek, kısa süre sonra Koyulhisar, Reşadiye, Suşehri, Gölköy gibi çevre ilçelerin önüne geçeceğini belirterek, “Hem altyapı hizmetlerimizle, hem sosyal tesislerimizle, hem de Kanal Melet Projemizi adım adım uygulayarak, çağdaş ve gelişen bir Mesudiye yaratıyoruz. Karadeniz Akdeniz Yolu 2020’de kesin olarak tamamlanacak Ordu’ya 45 dakikada gidebileceğiz. O zaman bir çok fabrika ve sanayi tesisi ilçemizde açılacak, gençlerimize yeni iş ve aş alanları açılacak, gurbetteki göç veren insanlarımızı geri getirmeye başlayacağız” diyerek, seçildiği andan itibaren ayyıldızlı rozeti yakasına taktığını ve herkese eşit yakınlıkta olduğunu belirtti.

Yorum Yazın