GİRESUN VE ORDU MEDYA KURULUŞLARI GÜCÜNÜ BİRLEŞTİRİYOR

Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar ile Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi GYY. Sefai Uzunyurt, İstanbul Sarıyer’de buluşarak basın sektöründe Giresun ve Ordu basınının işbirliği yapması onusunda anlaşarak, bir araya gelme ve dayanışma içinde olunması kararı aldılar.

ORMESHA: Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar ile Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı  Sefai Uzunyurt buluşarak, basın sektöründe Giresun ve Ordu basınının işbirliği yapması onusunda anlaştılar. Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar yaptığı açıklamada; “İki büyük il arasındaki temel sorunlar ile medya sektöründe yapılacak iş birliği konularında istişare ve görüş alışverişinde bulundu.


Bu işbirliği ile Fındık sorunu, turizm, tarım,kültür, eğitim, iş dünyası, yatırım, ulaşım, alt yapı sorunları ile Karadeniz bölgesinin birlikteliğine büyük katkı sağlayacak güç birliği oluşturmaktır.” diyerek, her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti.
Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt ise yaptığı açıklamada; “Ordu Basın Kuruluşları Derneği olarak, komşumuz, güzel Giresun ilimizin basın mensuplarıyla işbirliği ve dayanışma içinde olma kararı, her iki ilimizin basınını daha da güçlendirecektir. Bu işbirliğinin ilk adımlarını Giresun Medya Platformu Başkanı sayın Sadi Toygar ve Mavi Karadeniz TV Genel Koordinatörü sayın Metin Ruşen ile birlikte atmaktan büyük mutluluk duyduk. Birlikten güç doğar, sevgi aşılanır.” diyerek, işbirliği için en kısa zamanda biraraya geleceklerini belirtti.

Yorum Yazın