GİRESUNSPOR ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYOR  

Karadeniz’in TFF 1. Lig’deki yeşil beyazlı temsilcisi Giresunspor, yakaladığı başarı ile ilk yarıyı lider tamamlamanın yanı sıra ikinci yarıya da galibiyetle başlayıp, Türkiye ligleri tarihinde üst üste 10 galibiyet alabilen tek takım ünvanını elde ederek adım adım şampiyonluğa koşuyor.

Giresunspor

 

 ORMESHA- Doğa Uzunyurt: TFF 1. Lig 2020-21 sezonu başladığında, “Şampiyon olma ihtimali olan takımlar hangileridir?”  diye bir soru sorulsaydı, kimse Giresunspor’un adını şampiyonluk adayları arasında göstermezdi. Ancak Giresunspor, yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcular olarak öyle bir inanmışlık gösterdiler ki ilk yarının ortalarından itibaren önce kendisini hissettirmeye, daha sonra da adını liderliğe yazdırarak tüm Türkiye’ye  Giresunspor gerçeğini kabul ettirdi.

Giresunspor’un teknik direktörü Hakan Keleş, “Ligin ikinci yarısında da toplayacağımız iyi puanlar ile Süper Lig olan hedefimize ulaşacağımızı düşünüyorum.” derken Başkan Hakan Karaahmet ise “Yakaladığımız bu olumlu tabloyu son maşa kadar devam ettirerek Şampiyonluğu taraftarlarımıza armağan edeceği” diyerek inanmışlıklarını gösterdiler.

 

Lig’deki diğer Karadeniz takımlarından Samsunspor ise Giresunspor’u takip ederek ligde ikinci sıradaki yerini koruyor. Üçüncü Karadeniz temsilcisi Boluspor ise ne yazık ki başarısını devam ettiremeyerek düşme korkusu yaşamaya başladı.

 

Yorum Yazın