GÖLKÖYİLÇESİNİN İLK ESNAF KADIN BAŞKANI BERGÜZAR ÇAĞLAYAN

Ordu esnaf tarihinde bir ilk yaşandı. Gölköy Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği başkanlığını kadın aday Bergüzar Çağlayan kazanarak, tarihe geçti

ORMESHA- Arslan Yıldırım: Gölköy Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanlığını erkek rakibine fark atan kadın aday Bergüzar Çağlayan kazandı. Gölköy Esnaf ve Sanatkârları Birliği Başkanı Hasan Bal bu dönem aday olmayınca, kurumda 20 yıldan beri Genel Sekreter olarak görev yapan Bergüzar Çağlayan ile geçen dönem aday olan İbrahim Çakır’ın listeleri yarıştı. 501 üyenin oy kullandığı seçimde Bergüzar Çağlayan 313 oy, İbrahim Çakır ise 187 oyda alırken, yeni başkan bergüzar Çağlayan oldu.

Ordu ili tarihinde esnaf odaları arasında ilk kez bir kadın Oda Başkanlığına seçilerek, tarih yazdı. Esnaf tarihinde bir ilki gerçekleştiren Bergüzar Çelik, 20 yıldan beri Genel Sekreter olarak görev yaptığı Gölköy Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği’ne bundan sonra başkan olarak hizmet edecek. Gölköy kamuoyu, özellikle kadınlar, başkanlığa bir kadının seçilmesini olumlu bulduklarını, bundan sonra başka kadınlarında yeni görevlerde ön plana çıkmasını sağlayacağını belirttiler.

Yorum Yazın