GÜZELORDUSPOR 3. LİG’DE

50 yıllık tarihe sahip Orduspor, 3. Lig’den Amatör Kümeye düşerken, Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden, Ordu ili takımı Güzelorduspor, Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanan karşılaşmada Arsinspor’u yenerek, 3. Lig’e çıkmayı başardı. Ordulular, Orduspor’un düşüşü ile büyük bir üzüntü yaşarken, Güzelordu ile buruk bir sevinç yaşadılar     güzelorduspor

ORMESHA: Türkiye Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Grubu şampiyon olarak bitirdikten sonra Trabzon temsilcisi Arsinspor ile yaptığı maçı 2-1 kazanarak Spor Toto 3. Lig’e yükselen Ordu temsilcisi Güzelorduspor, ismini Orduspor olarak değiştiriyor. Türkiye’nin köklü kulüplerinden olan ve Türk futboluna sayısız futbolcu yetiştiren Orduspor’un 50. yılında Bölgesel Amatör Lig’e(BAL) düşmesinin ardından profesyonel liglerde temsil edilmeyecek duruma gelen Ordu’nun imdadına Ordu Büyükşehir Belediyesinin kurum takımı olan Güzelorduspor yetişti. İki sezondur BAL’da mücadele eden Güzelorduspor sezonu tek yenilgi ile şampiyon olarak tamamlamayı başarmıştı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Spor Toto 3. Lig’de Güzelorduspor’un ismini ve renklerini değiştirerek mücadele edeceklerini açıklayarak; “Bu konuda Ordulu hemşerilerimize daha önce söz vermiştik. Takımımızın adı Orduspor, renkleri ise mor-beyaz olacak. Mor şimşekler eski günlerdeki gibi liglerin tozunu attıracak. Güzelorduspor’un bugünkü başarısı, Ordu’da sporun yeniden dirilişi ve yükselişi olacak inşallah. Ordumuza bu mutluluğu yaşatan, kulüp yöneticilerimizi, teknik heyetimizi ve futbolcularımızı tebrik ediyorum” dedi. Güzelorduspor’un isim ve renk değişikliğinin 30 Haziran’da yapılacak olağan genel kurulda gerçekleştirileceği ve isminin de eğer Federasyondan onay çıkarsa Orduspor FK olacağı belirtildi.

Kaynak: Ordu Altaş

Yorum Yazın