ORDULULAR’IN GURBETTEKİ İLK GAZETESİ

Ordulular’ın gurbette yayınlanan İlk, yayınını gurbette kesintisiz sürdüren tek Gazetesi Ordu Mesudiye olup, 1 Aralık 2019 tarihi itibariyle 29 yaşına ulaşarak,  Türkiye’nin en eski gazeteleri arasındaki yerini aldı.

1991 yılında, “Nerede Ordu Mesudiyeli varsa, Ordu Mesudiye Gazetesi oradadır” sloganıyla, aylık siyasi gazete olarak İstanbul’da yayın hayatına başlayan ORDUMESUDİYE GAZETESİ, abone sistemiyle dünyanın neresinde olursa olsun okuyucularına ulaştırılmaktadır.

Tabloid (yarım) boy olan Gazetenin Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt olup bütün yazar, temsilci ve muhabirleri gönüllülük esasına göre çalışmayı ilke edinmişlerdir.

Basın Konseyi verilerine göre Türkiye’nin ilk 10 yerel gazetesinden biri durumunda olan Ordu Mesudiye Gazetesi’nin dağıtımı Ptt aracılığıyla yapılmakta olup, Türkiye’nin her iline ve pek çok ilçesine ulaştırılmaktadır. Avrupa da ise Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Romanya ve Yunanistan olmak üzere 10 ülkeye, ayrıca ABD, Gürcistan ve Türkmenistan’daki abonelerine ulaştırılmaktadır.

Ordu Mesudiye Gazetesi’nin temel yayın ilkesi;Tarafsızlık, doğruluk, her siyasi düşünceye eşit mesafede olmaktan geçiyor. Ne bir siyasi düşüncenin yanında, ne de karşısında taraf olarak yer almamakta; Türkiye’nin bütünlüğünü ise her şeyin üzerinde tutmaktadır.

Mesudiye yöresi ve insanları ile ilgili haberlerin
ağırlıklı olduğu Gazete de, Ordu’nun 19 ilçesi ve Karadeniz bölgesinden de haberler bulmak mümkün.

Merkezi İstanbul Beykoz Kavacık Mahallesi’nde olan Ordu Mesudiye Gazetesi’nin; İstanbul, Ankara, Ordu,  Niksar, Mesudiye, Altınordu, Balıkesir, Edremit, ve Almanya, İngiltere de temsilcilikleri bulunuyor.

28’inci Yılda Tüm okurlarımızdan bir isteğimiz var.Bu Gazetenin her Ordulu ve Mesudiyeli’nin Ev ve İş yerlerine de girmesini amaçlıyoruz. Mahallenizde ki bir komşunuzu… Başka bir şehirdeki akrabanızı…  Samimi bir Arkadaşınızı  ABONE YAPARAK ADRESİNİ GAZETEMİZE BİLDİRMENİZİ BEKLİYORUZ.

Çünkü; – Belki onlar , bu Gazeteden hala haberdar olmayabilirler… Belki Gazetenin
telefon veya adresini bilmedikleri için  bize henüz ulaşamamış olabilirler… Ya da
birilerinin ‘’Bu Gazeteye abone ol’ demesini bekliyor olabilirler.

ORDUMESUDİYE GAZETESİ 29 YAŞINDA, YOKSA SİZ HALA ABONE DEĞİL MİSİNİZ?

1 Yıllık Abonelik Sadece: 150 Lira

E-posta: ordumesudiyegazetemiz@gmail.com               Tel: 0216 322 52 52 – 0542 4246043