HAS ORDULU HIRANT BAKIR HAYATINI KAYBETTİ

Ordu yöresindeki Ermeni kökenli vatandaşlarımızdan birisi olan Hırant Bakır, İstanbul’a hayatını kaybetti. Her yıl mutlaka Ordu’ya giderek, dostlarını ve komşularını ziyaret eden, Boztepe’ye çıkan, Çambaşı Yaylasın’da pirzola yemeyi ihmal etmeyen Has Ordulu Hırant Bakır, İstanbul’da yapılan Ordu Günleri Fuarlarını da ziyaret etmekten geri kalmıyordu.

ORMESHA: Ordu’yu çok seven, çocukluğu Ordu’da geçen, daha sonra geçim zorluğu nedeniyle “Ver elini gurbet” diyerek İstanbul’a göçen Hırant Bakır, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Ordulular’ın her etkinliğine katılan ve desteğini sunan Hırant Bakır yıllardan  beri Ordu Mesudiye Gazetesi’nin abonesi olarak, Ordu yerel basınına destek vermişti. Ordu yöresindeki Ermeni kökenli vatandaşlarımızdan birisi olan Hırant Bakır, İstanbul’a göçmesine rağmen Ordu ve Ordulular ile bağını hiç kesmemişti. Her yıl mutlaka Ordu’ya giderek, dostlarını ve komşularını ziyaret eden, Boztepe’ye çıkan, Çambaşı Yaylasın’da pirzola yemeyi ihmal etmeyen Has Ordulu Hırant Bakır, İstanbul’da yapılan Ordu Günleri Fuarlarını da ziyaret etmekten geri kalmıyordu.

Ordu Mesudiye Gazetesi olarak, yıllardır Gazetemizin Abonesi olan Hırant Bakır’a Allah’tan rahmet, kardeşleri, evlatları ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz… Mekanı cennet olsun

Yorum Yazın