HERKES DARICABAŞI ŞENLİĞİNİ KONUŞUYOR

Son ayların en güzel şenliklerinden birisine Başkanlığını Zafer Karaarslan’ın yaptığı Mesudiye Darıcabaşı Köyü Ordu Derneği imza attı.  organize edilen şenlik coşku içinde geçerken, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül ve Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan ile çok sayıda konuk katılarak  başarılarından dolayı Darıcabaşılılar’ı tebrik ettiler

ORMESHA- Sefai Uzunyurt: Mesudiye’nin köylerinin her birinde ayrı ayrı düzenlenen yaz şenlikleri artık geleneksel hale gelmiş durumda. Yazlıoba Yaylası, Darıcabaşı Köyü Derneği tarafından düzenlenen şenliğin bu seneki ev sahibi oldu. Merkezi Altınordu’da bulunan Mesudiye Darıcabaşı Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından organizasyonu gerçekleşen yaz şenliği, coşku ve eğlencenin dorukta olduğu bir etkinliğe daha imza attı. Kalabalık bir misafir topluluğunun katılımıyla gerçekleşen şenliğe  katılan katılımcılar arasında MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül ve Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan da yer aldı.

Darıcabaşı Köyü Derneği Başkanı Zafer Karaarslan yaptığı açıklamada, “Darıcabaşı Köyü şenliğine katılan bütün konuklarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel bir etkinlik oldu. İstanbul, Sakarya, Yalova, Zonguldak ve diğer şehirlerden katılımın çokluğu bizleri mutlu etti.” Diyerek, şenlik geleneğini her yıl devam ettireceklerini belirtti.

Köyün ağalık yarışmasında çok sayıda aday kıyasıya rekabet ederken, açık arttırmadaki 20 bin liralık teklifi ile ağalık unvanına hak kazanan iş adamı Hasan Çebi oldu. MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz’ın da aralarında yer aldığı konuşmacılar ise şenlik geleneğinin yöre insanlarının üzerindeki birleştirici etkisine vurgu yaparak bu etkinliklerin devamı için destek ve teşviklerini sürdüreceklerini ifade ettiler.

Yorum Yazın