İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU’NUN ANNE ACISI

Trabzon doğumlu Karadenizli İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesi Servet Soylu, kalp yetmezliği nedeniyle 75 yaşında vefat etti. Servet Soylu, bir süredir İstanbul’daki özel bir hastanede tedavi görüyordu. Servet Soylu’nun cenazesi, öğle namazını müteakip kılınan cenaze sonrası Eyüp Sultan Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

ORMESHA: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu kardeşimin kıymetli validesi Servet Soylu hanımefendiye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Süleyman Bey’e, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Bakan Soylu’yu arayarak taziyelerini iletti…

Tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesi Servet Soylu, son yolculuğuna uğurlandı.

Gaziosmanpaşa Merkez Camisi’nde kılınan cenaze namazı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanı sıra iş, sanat, siyaset camiasından çok sayıda kişi cenazeye çelenk gönderdi.

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Trabzonlu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya başsağlığı diledi…

Törene, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kültür ve Turizim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi katıldı.

Servet Soylu’nun cenazesi musallaya konulduktan sonra camide Kur’an-ı Kerim tilaveti başladı. Öte yandan Gaziosmanpaşa’da birçok billboarda İçişleri Bakanı Soylu’ya başsağlığı mesajı yansıtıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Cenaze töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Servet Annemize Rabbim cennetiyle müşerref kılsın. Servet Annemiz, şu anda bu millete, bu memlekete, bu vatana hizmet eden bir evladı da yetiştirmiş olmanın bahtiyarlığı içerisinde. Servet Annemiz de böyle bir evlat yetiştimiş olmanın güzelliği içerisinde Hakk’a yürüyor” dedi.

Servet Soylu’nun cenazesi, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası, Eyüp Sultan Mezarlığı’nda ahirete uğurlandı.

Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Trabzonlu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya başsağlığı diledi…

 

Yorum Yazın