İstanbul Valisi Şahin, Anadolu Yakası’ndaki Muhtarlarla Beykoz’da Buluştu

İstanbul Valisi Şahin, Anadolu Yakası’ndaki Muhtarlarla Buluştu. Anadolu Yakası’ndaki muhtarlarla İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde bir araya gelen Şahin, burada yaptığı konuşmada, muhtarların vatandaşlarla doğrudan muhatap olacak mercilerde bulunduğunu söyledi.
İstanbul Valisi Vasip Şahin, muhtarların 100 binleri bulan nüfusla muhatap olduklarını ve onların taleplerini ilgili mercilere ilettiklerini belirterek, “Madem ki, böyle kutsal bir görevi Cenab-ı Hak bize nasip etti. O zaman biz de bu yoğun ve kalabalık nüfusa hizmeti daha büyük bir aşkla ve iştiyakla yapmak durumundayız.” dedi. Muhtarların birebir muhatap oldukları vatandaşların sorun ve taleplerini sorumluluk makamında olan yerel ya da merkezi temsilcilerine ilettiğini aktaran Şahin, “Sizin bu köprü vazifeniz çok önemlidir. Bizim sahada insanların sıkıntılarından, sorunlarından haberdar olmamız sizlerin sayesinde oluyor. Sizler vatandaşın sıkıntılarını, dertlerini yakından gözleyen, izleyen, aslında bizlerin birer gözleri, şikayetlerini sıkıntılarını, taleplerini dinleyen birer kulaklarımızsınız.” diye konuştu.

Şahin, muhtarlarla sürekli iletişim halinde olduklarını ve onlardan gelen taleplerin, öncelikli olarak gündeme alındığını ve çözüme kavuşturulduğunu kaydetti. “Nerede fakir, yoksul, muhtaç varsa onlara ellerimizin ulaşması lazım. Uzanması lazım ki, ilgili mercileri bu bilgilerle haberdar edelim. Sizler mahallenizdeki her ihtiyaç sahibini ister maddi isterse manevi anlamda olsun tespit edip ilgili mercilere bildirirseniz, artık o vebal sorumluluk makamındaki bizlerin üzerine yüklenmiş olur. Sizlerin tespiti bizler için bir şahitliktir. Bütün birimlerimiz sizler için 24 saat görevdedir. Onun için ihtiyaç ve tespitlerinizi ilgili birimlere iletin. Bizler de yasaların bize verdiği yetkiler çerçevesinde elimizden gelen gayreti gösterelim.”
Muhtarlarla bulaşmaya Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş katıldı.

Yorum Yazın