İSTANBUL’DA ORDU DEVRİMİ

İstanbul’da 750 binlik nüfuslarıyla ikinci sırada yer alıp çok büyük bir potansiyele sahip Ordulular, iş siyasette gelince geride kalan dönemlerde tüm illerin, hatta Of ilçenin bile arkasında yer alıp, “Yine hüsran, her daim feryat figan” diyen şarkının mısraı gibi hüsrana uğrayıp, hep etkisiz kaldılar.  Dr. Canan Kaftancıoğlu bu duruma tek başına dur deme cesaretini göstererek, İstanbul tarihinin ilk kadın il başkanı olarak CHP İstanbul İl Başkanı seçilmeyi başardı. Osman Nuri Kabaktepe, iktidarı elinde bulunduran Ak Parti İstanbul İl Başkanlığına seçilerek, bir hayali gerçeğe dönüştürüp, çok büyük bir başarıya imza attı. Canan Kaftancıoğlu ve Osman Nuri Kabaktepe, Ordu toplumunun hiçbir katkısı olmaksızın, tamamen kendi bireysel potansiyelleriyle başararak devrim yaptılar. İstanbul’daki Ordu Devriminin ateşini Kaftancıoğlu yaktı, Kabaktepe perçinledi. Bu iki isim İstanbul için bir il başkanı, Ordulular içinse birer devrimci.

Ordu Mesudiyeli CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ordu Fatsalı Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin yaptıkları devrimi, Gazeteci Sefai Uzunyurt dile getirdi…

 

ORMESHA: Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, “Ayda Bir” adlı köşesinde kaleme aldığı  ‘İstanbul’da Ordu Devrimi’ başlıklı yazıda İstanbul’da Ordulu iki ismin büyük bir başarıya imza attığını, adeta ihtilal yaptığını belirtti.

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe

 

Uzunyurt yazısında,  “İstanbul’da 750 binlik nüfuslarıyla ikinci sırada yer alıp çok büyük bir potansiyele sahip Ordulular, iş siyasette gelince geride kalan dönemlerde tüm illerin, hatta Of ilçenin bile arkasında yer alıp, “Yine hüsran, her daim feryat figan” diyen şarkının mısraı gibi hüsrana uğrayıp, hep etkisiz kaldılar.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu

Bu durumu değiştirmek için bol bol toplantılar, görüşmeler yapıldıysa da sonuç değişmedi. “Bundan sonra birleşeceğiz, kendi adaylarımız olduğunda siyasi ayırım yapmayıp kenetleneceğiz” biçiminde büyük laflar etseler de seçim süreçleri başladığında ‘mısır unu’ gibi anında dağılıp, param parça oldular.

Ordu Mesudiye Gazetesi, Sefai Uzunyurt imzası ile önemli bir olayı Türkiye gündemine taşıdı…

Ordulu bir kadın, Adli Tıp Uzmanı Dr. Canan Kaftancıoğlu bu duruma tek başına dur deme cesaretini göstererek, İstanbul tarihinin ilk kadın il başkanı unvanını elde ederek CHP İstanbul İl Başkanı seçilmeyi başardı. Üstelik 2 yıl sonra yapılan kongrede yeniden il başkanı seçilerek başarısının tesadüf olmadığını kanıtladı.

Saadet Partisi çizgisindeki Ordulu Osman Nuri Kabaktepe

Şimdi ise yıllarda siyasetin içinde olmasına rağmen gösterişsiz yaşamıyla halkın fazla kişinin tanımadığı Ordulu bir başka isim Saadet Partisi çizgisindeki Osman Nuri Kabaktepe, iktidarı elinde bulunduran Ak Parti İstanbul İl Başkanlığına seçilerek, bir hayali gerçeğe dönüştürüp, çok büyük bir başarıya imza attı.

Canan Kaftancıoğlu ve Osman Nuri Kabaktepe, Ordu toplumunun hiçbir katkısı olmaksızın, tamamen kendi bireysel potansiyelleriyle başararak devrim yaptılar. İstanbul’daki Ordu Devriminin ateşini Kaftancıoğlu yaktı, Kabaktepe perçinledi. Bu iki isim İstanbul için bir il başkanı, Ordulular içinse birer devrimci.

İstanbul’da Ordu İhtilalini yapanlardan Kabaktepe, acaba nasıl birisi?

Kendi partisini başarıya götürme hedefi dışında, acaba Ordu toplumuna bakışı nasıl olacak? Hemşerilerini koruyup kollayıp, ihtiyaç duyulduğunda sahip çıkabilecek mi? Yoksa mevcut bazı genel başkan yardımcıları gibi en ufak yardımı ve de desteği olmayacak mı?

Elbette bu soruların cevaplarını zamanla öğrenebileceğiz. Temennimiz hakkaniyet ölçüsünde Ordulular’a sahip çıkıp, ya yeni yol açması ya da çıkacakları yürüyüşlerde kılavuzluk etmesi.

 

Ak Parti İstanbul 7’nci Olağan İl Kongresi’nde il başkanlığı görevine seçilen çekirdekten gelen, direklere afiş asarak siyaset yapmaya başlamış, gençlik örgütlenmesinde başarılar göstermiş Devrimci Osman Nuri Kabaktepe’yi kısaca tanımazsak haksızlık etmiş oluruz.

 

Milli Görüş’teki yenilikçi kanat 2001 yılında Ak Parti’yi kurarken, Kabaktepe davasından vazgeçmeyerek aynı yıl, gelenekçi kanatın kurduğu Saadet Partisi’nde (SP) kaldı.

Kendi anlatımıyla “Rahmetli Erbakan Hocamızın emri üzere” Ankara’da 4 yıl SP Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

Osman Nuri Kabaktepe, sosyal sorumluluk çalışmalarını zorunluluk olarak benimsediğini ve “adaleti arayacak, tesis edecek, zulme karşı çıkacak, faydalıyı yapıp zararlı olandan kaçındıracak, iyi olanı seçip yeşermesini sağlarken kötü olana dur deyip kurumasını için çalışacak işler” olarak adlandırıyor.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, O’nun için, “1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul’a il başkanı yapıyoruz. Osman Nuri Kabaktepe, çok uzun yıllardır şahsen tanıdığımız, gayretine, samimiyetine, davamıza olan sadakatine bizzat şahitlik ettiğimiz bir kardeşimizdir” diyerek, O’na kardeşi olarak hitap etti.

 

İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, ” Dünyanın başkenti, dünyanın göz bebeği olan İstanbul gibi bir şehrimizde İl başkanı olmanın huzuru ve mutluluğu apayrı bir şey. Bunu anlatmak zor. Ancak ne hissettiğimizi yaparak göstereceğiz. İstanbul’luya hizmet ederek göstereceğiz, İstanbul’lunun alıştığı hizmet standardının eksilmesine müsaade etmeyerek göstereceğiz”

 

Başkan Kaftancıoğlu

Seçim çalışmaları ve hedefleri konusunda “Seçim günüymüş gibi çalışacağız, aslında şifrelerini vermiş oldum. Yani İstanbul’umuzda bizim dokunmadığımız kişi, dokunmadığımız bina, dokunmadığımız genç, kadın, girmediğimiz sokak, çalmadığımız kapı kalmayacak” hedeflerine çok çalışmayla ulaşmak istediğinin mesajını verdi.

Ordu Mesudiye Gazetesi 30 yıldan beri dile getirdiği haberleriyle hep günden oluşturuyor…

Ordu’nun Fatsa ilçesinde 1 Aralık 1970 tarihinde doğan Kabaktepe, Fatsa İmam Hatip Lisesi’nden mezun olarak ardından Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde eğitimine devam etti. Aynı üniversitede felsefe alanında yüksek lisans derecesini aldı. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde çeşitli kademelerde görevler üstlenen Kabaktepe, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetimi’nin yanı sıra Genel İdare Kurulu üyeliği yaptı.

Kabaktepe, 2004 Mahalli İdareler Seçimlerinde Saadet Partisi Fatsa Belediyesi başkan adayı olarak yarıştı.

Geçmiş yıllarda Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı, İlim Yayma Cemiyeti’nde denetim kurulu üyeliği, Türkiye Gençlik Vakfı’nda Yüksek İstişare Kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü”

Evli ve 2 çocuk babası olup, Maarif Vakfı Başkanvekili olarak görevini sürdüren Osman Nuri Kabaktepe’yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yorum Yazın