İSTANBULLULAR ARTVİN GÜNLERİNE AKIN EDECEK

İstanbul’da 4 gün süreyle Artvin rüzgarı esecek. Artvin Valiliği himayesinde Artvin Dernekler Federasyonu tarafından Maltepe Etkinlik Alanı’nda organize edilecek olan Artvin Günlerinde ünlü sanatçılar Selçuk Balcı, Resul Dindar, Salih Yılmaz, Koliva konser verirken, Artvin’in bütün renkleri İstanbullular’a yansıtılacak

ORMESHA: Eşsiz doğası, kültürü, yemekleri, el zenaatları, müziği, horonlarıyla son dönemde Türkiye’de en fazla merak edilen ve ilgi duyulan yörelerden biri olan Artvin, potansiyelini ve güzelliklerini sunmak üzere 16 milyon İstanbullu ile buluşmak için Maltepe Sahili Etkinlik Alanı’nda ‘Artvin Günleri’ adıyla etkinlik düzenliyor.

Artvin Valiliği himayesinde bütün ilçe kaymakamlıkları, ilçe belediyeleri, Artvin Çoruh Üniversitesi, Sanayi ve Ticaret Odası, İl Müdürlükleriyle, esnafların ve Artvin Basınının katıldığı etkinliği Artvin Dernekler Federasyonu organize ederken; İstanbul başta olmak üzere, Bursa, Kocaeli, Tekirdağ illerindeki bütün Artvin dernekleri destek sunuyor.
25 Ekim Perşembe günü başlayıp, 4 gün süreyle devam edecek olan Artvin Günleri’nde Artvin’in ünlü hurmasını, Çok özel zeytinini, ünlü balını, tulumunu, kemençesini, kuymağını, dönerini, peynirini, kestane balını tatma imkanı bulacak olan İstanbullular; bir yandan da Selçuk Balcı, Resul Dindar, Salih Yılmaz, Koliva gibi ünlü grup ve sanatçılar ile yerel sanatçıların konserlerini de izleme imkanı bulacak.
Artvin Günlerini, yurt içi ve yurt dışında pek çok başarılı organizasyonlara imza atmış olan Tatavla Gurup Organizasyon Ltd. Şti. yaparken, oluşan ilgi nedeniyle şimdiden bütün yiyecek stantların tutulduğu belirtildi.
Artvin Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ferman Erşahin yaptığı açıklamada önceki yıllarda da başarılı organizasyonlar yapıldığını söyleyerek; “Ancak bu seneki etkinliğimiz çok fazla katılımlı ve çok içerikli olacak. Nerede Artvinli varsa ulaşmaya çalıştık. Bursa, Sakarya, Kocaeli, Tekirdağ ve İstanbul’daki bütün Artvin sivil toplum kuruluşlarımızı davet ettik. Ulaşamadıklarımız varsa onları da buradan davet ediyoruz. Tüm derneklerimiz katılacaklarını söylediler. Gösterilen ilgiye çok teşekkür ederiz. İstanbul’daki bütün Artvinliler’in ailece etkinlik alanına gelmelerini, gelirken başka yörelere mensup komşularını, akrabalarını da getirmelerini bekliyoruz.” diyerek, tüm İstanbul’un Artvin’in güzelliklerinden söz edeceğini belirtti.

Yorum Yazın