İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANININ KORUMASI DA ALINDI

İçişleri Bakanlığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ardından, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun da koruma polislerini geri çekti.

ORMESHA: İçişleri Bakanlığı, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun da koruma polislerini geri çekti. İçişleri Bakanlığı’nın bu kararını haksız bulan vatandaşlar ve partililer gönüllü koruma olmak için İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nı dilekçe yağmuruna tuttu.

İçişleri Bakanlığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ardından, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun da koruma kararını kaldırdı. Kavuncu, tebliğ edilen kararı, sosyal medya hesabı Twitter’dan duyurdu.

Kavuncu, ”Alınan bu gerekçesiz karar, devlet kurumları arasındaki çelişkiyi ve belirsizliği her zamanki gibi ortaya koymaktadır. Ancak herkes şundan emin olsun ki; Allah’tan başka korkumuz zaten yoktur, en büyük güvencemiz de milletimizin dualarıdır” açıklamasını yapınca partililer harekete geçti.

Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre, Sosyal medyadan çok sayıda partili Buğra Kavuncu’ya destek mesajları gönderdi. Bazı partililer ise İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na dilekçe verdi. Dilekçelerinde İçişleri Bakanlığı’nca verilen kararı eleştiren partililer gönüllü korumalık yapmak için başvuruda bulundu.

İYİ Parti Bahçelievler İlçe Başkanlığı Üyesi Savaş Mat isimli partili verdiği dilekçesinde, “Bahçelievler ilçe yönetim kurulunun asker kökenli üyesiyim. İçişleri Bakanlığı’nı protesto amaçlı hiçbir menfaat gözetmeden ayrıca zaman mefhumu olmadan gönüllü olarak korumalığınızı yapmayı talep ediyorum. Değerli başkanım biz sizleri yolda bulmadık. Hiç bir gruba da yem etmeye niyetimiz yok. Saygılarımla” ifadeleri yer aldı.

Kaynak Yeniçağ

Yorum Yazın