İYİ PARTİ ORDU’DA İDRİS NAİM ŞAHİN’İ İSTİYOR

İYİ Parti ve CHP, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını hala açıklayamazken, İYİ Parti ile CHP’nin ortak adaylık konusunda anlaştıkları, İdris Naim Şahin veya Seyit Torun’dan birisinin aday gösterileceği öne sürüldü.

ORMESHA- Ali Yazan: İYİ Parti ile CHP’nin Ordu’da ortak aday çıkarma konusunda anlaştıkları, İdris Naim Şahin veya Seyit Torun’dan birisinin aday gösterilmesi  için görüşmelerin gizlilik içinde devam ettiği belirtildi.

İYİ Parti!nin İdris Naim Şahin’i istediği,  ancak CHP’nin Seyit Torun’u aday göstermek istemesi halinde Torun ismine de karşı çıkmayacağı iddia edildi. İki Parti

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Çiğdem Çelenk Karakaya ile Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yusuf Furtun’un önce ikili olarak bu konuda görüştükleri, ikinci ve üçüncü görüşmelerin ise yönetimleriyle birlikte gerçekleştirildiği belirtildi.

Kulis bilgilerine göre, Seyit Torun’un kesin olarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmayacağı, Bakan Şahin’e yakın üstdüzey güvenilir bir kişiyi özel elçi olarak İdris Naim Şahin ile görüşmeye gönderdiği de öne sürüldü.. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, bu iddianın kesin olarak doğru olmadığını söylese de, taktik gereği şimdilik gizli tutulduğu konuşuluyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ortak aday konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. İYİ Parti Ordu il teşkilatının Seyit Torun veya İdris Naim Şahin konusunda ortak noktada buluşurken bu konunun 19 Aralık 2018 Çarşamba günü  belirli bir noktada buluşulması konusunda görüş birliğine varıldı.

Yorum Yazın