KAĞITHANE BELEDİYESİ 270 KADININ İŞ BULMASINI SAĞLADI  

Kağıthane Belediyesi’nin yakın dönemde hizmete açtığı; iş arayanlarla işçi arayanları buluşturan İstihdam Hizmet Noktası,  kadınlara ayrılan özel bir günde 20, bu yıl ise 270 kadının iş bulmasını sağladı.

ORMESHA: Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’İn seçimlerden önce sözünü verdiği İstihdam Hizmet Noktası çalışmalarına üç ay önce başladı. Bugüne kadar 250’den fazla kişiye iş bulan İstihdam Hizmet Noktası’nda bir günde tek mülakatla 20 kadın iş sahibi oldu.

Dünyaca ünlü bir cep telefonu üreticisi firmanın yerli cep telefonu üretim tesisinde çalıştırılmak üzere İstihdam Hizmet Noktası’nda düzenlenen mülakata 60 kişi katıldı. Adaylar önce sözlü, ardından uygulamalı mülakata alındı. Firma yetkililerinin de hazır bulunduğu mülakatların sonucunda 20 kişinin işe uygun olduğu tespit edildi. Firma toplamda yılsonuna kadar kademeli şekilde 150 kişiyi DAHA işe alacak.

Mülakata katılan adaylarda aranan şartlarsa; elektrik ve elektronik alanında en az meslek lisesi mezunu veya benzer işlerde çalışmış,  vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurabilecek, 20-40 yas aralığında çalışmaya engel durumu olmayan,  el becerisi yüksek kişiler olarak açıklandı. İşe uygun adaylara ; maaş, pirim, ek mesai, yemek ve servis gibi olanaklar sunulacak.

 

Yorum Yazın