KARACAÖREN BELEDİYE OLMAK İSTİYOR

Yerleşim olarak Ordu’nun Mesudiye  ilçesinin doğu sınırında yeralan eski nahiye merkezi Karacaören, ilçeye olan uzaklığı nedeniyle kendi yaralarını kendisi sarmaya çalışıyor.. Köy derneği ve muhtarlık işbirliğiyle sağlık odası, köy fırını, mescit, tuvalet, köyiçi yollarının parke taşı ve betonla kaplanması çalışmalarını gerçekleştirerek, resmi olmasa da vatandaş imece belediyeciliği yapıyor.

 

ORMSHA- Ufuk Yılmaz: Karacaören Köyü bir yandan devlet imkanlarından yararlanmak isterken, gelmeyen hizmetleri kendisi yapma yolunu seçiyor. Karacaören Dernek Başkanı Ercan Karaca ve Operatör Doktor Selami Karaca köylerindeki eksik olan hizmetlerin yapılması için yaklaşık 2 ay köyde kalıp çalışma gerçekleştirdiler.

Köy Muhtarı Ferda Sesler ile elele vererek sağlık odası, köy fırını, mescit, tuvalet, köyiçi yollarının parke taşı ve betonla kaplanması, bungolov ev projelerini hayata geçirdiler.

Böylece ancak belde belediyesinin yapabileceği hizmetleri Karacaören kendi kendine başararak, resmi olmasa da belediye olma yolunda bir adım daha atmış oldu.

Muhtar Ferda Sesler yaptığı açıklamada, “Güzel ve örnek bir çalışma gerçekleştirdik. Başkanımız Ercan Karaca, Doktorumuz Selami Karaca’nın maddi katkıları, işlerini güçlerini bırakarak bizzat köye gelerek çalışmaları, bizlerinde manevi desteklerimizle Bungolov ev, köy fırını, sıhhiye odası, mescit ve tuvalet yapımları gerçekleşti. Selami beye ve Ercan başkanıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diyerek, en önemli eksikliklerinin köy yolu olduğunu belirtti.

 

Yorum Yazın