Karadenizli Kemençe Üstadı Katip Şadi Yaşamını Yitirdi

Kültürel miras taşıyıcısı sanatçı unvanı sahibi Giresun Göreleli kemençe üstadı Katip Şadi, bir süredir tedavi gördüğü özel hastanede 88 yaşında hayatını kaybetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Giresunlu kemençe üstadı Katip Şadi 88 yaşında, tedavi gördüğü özel hastanede  hayatını kaybetti. Vefat haberinin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Giresunlu Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajı paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

BAKANLIKTAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Kültür ve Turizm Bakanlığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Bakanlığımızca verilen, somut olmayan kültürel miras taşıyıcısı sanatçı unvanı sahibi, kemençe üstadı Katip Şadi’ye Allah’tan rahmet, sanatçımızın ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.”

 

BAŞKAN ŞÜKRÜ GENÇ  BAŞ SAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

 

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Genç, “Ömrüne 600 eser sığdırmış, “Kültürel Miras Taşıyıcısı” kemençe üstadı hemşehrim Katip Şadi’nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum” ifadesini kullandı.

Şadi için yarın saat 15.00’te Görele ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenleneceği, cenazesinin ise  Çeşmebaşı Mahallesi’ndeki mezarlıkta son yolculuğuna uğurlanacağı belirtildi.

Yorum Yazın