KARAR AÇIKLANDI: TFF 2.LİG, 3.LİG VE BAL OYNANMAYACAK

Türkiye Futbol Federasyonu, TFF 2. ve 3.Lig ile Bölgesel Amatör Lig’in oynanmayacağını açıkladı. Liglerin nasıl tescil edileceğine ise federasyon karar verecek.

Orduspor

Bu karara göre 3.Lig Ordu ekipleri 52 Orduspor Futbol Kulübü, Fatsa Belediyespor ile Bölgesel Amatör Lig temsilcileri Altınordu Belediyespor ile Ünye 1957 Spor da kalan haftalarda müsabaka oynamayacak. Liglerden düşme olmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2. Ve 3.Lig Kulüpler Birliği yönetimiyle toplantı yaptı. Kulüpler Birliğinin liglerin oynanmaması talebini TFF yönetim kurulu kabul etti. Liglerin nasıl tescil edileceği ise TFF yönetim kuruluna bırakıldı. TFF tescil statüsünü ise yakın dönemde açıklayacağını duyurdu.

 

Federasyondan yapılan açıklamada; “Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva’da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır. Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu’na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynanmamasına karar vermiştir. TFF’nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.” denildi.

 

Hazırlıklara başlayan ve 3 kez koronavirüs testinden geçen 52 Orduspor Futbol Kulübü, liglerin oynanmasını isterken, Fatsa Belediyespor ise Kulüpler Birliği gibi liglerin tescil edilmesini istiyordu. Bölgesel Amatör Lig Ordu temsilcileri Altınordu Belediyespor ve Ünye 1957 Spor da liglerin oynanmasını yönünde görüş bildirmişti.

Yorum Yazın