KAVAKLIDERE KÖYÜ’NE TABELA VE ÇOCUK PARKI YAPILDI

Mesudiye ilçesinin en eski köylerinden Kavaklıdere Köyü girişine, köy derneği ve muhtarlığın ortak çalışmasıyla “Hoş geldiniz ve güle güle” tabelası ile çocuk parkı yaptırıldı.

Kültür merkezi bahçesine yaptırılan çocuk parkı…

ORMESHA-Ali Sezer: Mesudiye Kavaklıdere Köyü girişine “Hoş geldiniz ve güle güle” tabelası yapıldı. Dernek Başkanı Olgay Ünalan, Muhtar Miktat Erdem’in girişimleriyle yaptırılan iki yönlü tak şeklindeki tabelaların parasını Şişe-Cam fabrikasından kısa süre önce emekli olan Sezgin Ünalan üstlendi.

Köy girişile yapılan “Kavaklıdere’ye hoş geldiniz, güle güle” tabelası…

Başkan Olgay Ünalan yaptığı açıklamada, “Köyümüzün girişine uzun zamandır düşündüğümüz tabelayı nihayet yaptık. Parasal yönünü üstlenen Sezgin Ünalan’a teşekkür ediyorum. Şimdi sıra köyiçi sokak ve caddelerinin parke taşla döşenmesine geldi. En kısa zamanda gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Muhtar Miktat Erdem ise “Çok mutluyum. Kavaklıdere Köyümüze yakışan bir tabela oldu. Duyarlılığı için Sezgin Ünalan’a teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız bununla bitmiyor. Okulumuzun bahçesine de çocuk parkı yaptırdık. Sokaklarımızın tamamını parke taşla kaplayacağız” diyerek, köyünü unutmayanlara şükranlarını ilettiğini belirtti.

Tabelayı yaptıran Sezgin Ünalan, “Bizlerin ataları bu köyde yaşadılar. Onların ve bizlerin hatıraları var. Köyümüzü seviyoruz ve unutmayacağız. Köyüme karınca kararınca bir hizmet yapmaktan mutluluk duyuyorum” diyerek, her zaman köye sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

 

 

 

 

 

Yorum Yazın