KKTC KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF DENKTAŞ’I ANIYORUZ

Sefai Uzunyurt, Ordu Mesudiye'da Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile bir söyleşi yapmıştı...

Kıbrıs Türklerinin lideri ve KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, vefatının 8. Yılında düzenlenen törenlerle anıldı. Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın, 8’inci ölüm yıl dönümü  nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, asla unutmayacaklarını söyledi.

ORMESHA: Ordu Basın Kuruluşları Derneği (OBKD) Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni yaptığı açıklamada, “Türk dünyasının büyük mücadele lideri ve devlet adamı Sayın Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş’ı aramızdan ayrılışının sekizinci yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz. Sayın Denktaş’ın Ordulular ve Mesudiyeliler için ayrı bir özelliği ve değeri var.

Çünkü Mesudiye Kurultayı’na katılmak için Mesudiye ilçemize gelmiş, kurultayda konuşmuş, Mesudiyeliler ile sohbet etmiş ve bazı köylerimizi ziyaret etmiştir.Daha sonra da Ordu il merkezimize giderek, orada konuklamıştı.

Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş  Bu yönüyle de bizler için büyük bir değerdir ” diyerek, Rauf Denktaş’ın Türk dünyası ve Türk ulusu için, özellikle de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için büyük zorluklara göğüs gererek, cesaret ve fedakârca verdiği mücadelesini ve de hizmetlerini unutmanın mümkün olamayacağını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Denktaş’a rahmet diledi.

 

 

Yorum Yazın