KÖYKENT ŞENLİĞİNDE SIRA GÖÇBEYİ’NDE

 

Köykent Şenliğinde bu defa sıra Göçbeyi Köyünde. Dernek Başkanlığını Şenol Koç’un yaptığı Göçbeyi Köyü Derneği;  Esatlı, Türkköyü, Kışlacık, Çardaklı, Ilışar, Çavdar, Dayılı, Yuvalı ve Göçbeyi köylerini bünyesinde toplayan Köykent köyleri şenliğine ev sahipliği yapacak

ORMESHA- Fedai : Göçbeyi, Esatlı, Türkköyü, Kışlacık, Çardaklı, Ilışar, Çavdar, Dayılı, Yuvalı köylerini bünyesinde toplayan Köykent şenliğinde bu sıra Göçbeyi’nde. Göçbeyi Köyü Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Şenol Koç, Ordu Mesudiye Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Kısa süre içinde şenliğe hazırlanmak zorunda kaldık. Ancak herşeyin iyi olması için çok çalışıyoruz. Şenliğimizi Göçbeyi Derneği, Mesudiye Belediyesi ve Göçbeyi Muhtarlığımız ile birlikte organize ediyoruz. Sanatçılarımız Özcan Güven, Sedat Ünver, Tuğba Koç, Recep Dönmez sahne alırken, mehteran takımı da gösteri yapacak. Ayrıca davul zurna ekibi de yerel horon havalarını çalacak.

Güzel bir şenlik olacak, herkesi, köykentlileri, Ordulu ve Mesudiyeliler’i davet ediyoruz” diyerek, şenliklerin barış, dostluk ve huzur içinde geçmesini diledi.

Göçbeyi Derneği’nin İstanbul Kadıköy  Fikirtepe’de kendisine ait 200 m2  lokali olup,  faaliyetlerini bu lokalde gerçekleştiriyor.  Birbirlerine çok bağlı olan Göçbeyililer yoğunluk olarak İstanbul’un Fikirtepe, Esatpaşa, Ünalan, Pendik, Maltepe, Feriköy, Güngören, Sancaktepe ilçeleri ve semtlerinde ikamet ediyorlar. Şenlikte en güzel sepet yarışması yapılarak, ödül dağıtılacak.

Yorum Yazın