MALTEPE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET BAYKAN MESUDİYELİLER İLE TANIŞTI

MHP  Maltepe Belediye Başkanı Ahmet Baykan, Maltepe’deki Ordu Mesudiyeliler ile buluşarak, onlarla tanışmanın yanı sıra, yapacağı projeleri anlatıp, kendisine sorulan soruları cevaplandırdı

ORMESHA: İstanbul Maltepe ilçesinde MHP ve Ak Parti’nin ortak Belediye Başkan Adayı olan Ahmet Baykan, Maltepe’deki Ordu Mesudiyeliler ile bir araya gelerek yakından tanıştı. Ordu Mesudiye Kadın Gücü ve Emeği Derneği’nin organize ettiği toplantı, Maltepe Ordulular Derneği’nin Başıbüyük’teki lokalinde gerçekleşti.

Maltepe ilçesinin farklı mahallelerinden, özellikle Cevizli Mahallesi ve Tugayyolu’ndan gelenlerin ağırlıkta olduğu toplantıya 100’ü aşkın Ordulu katılırken, salonun darlığı nedeniyle gelenlerin bir kısmı konuşmaları, merdivenlerden dinledi.

Yapılan anketlerde en güçlü aday olarak gözüken ve seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılan 44 yıllık Maltepeli Ahmet Baykan, Ordulular’ın İstanbul’da önemli bir güç olduğunu, ancak bu zamana kadar haklarını tam olarak elde edemediklerini söyleyerek; “Sizlerle yakından tanışmaktan mutluluk duydum. Gösterdiğiniz yakınlığa ve ilgiye teşekkür ederim. Maltepe Belediye Başkanlığı yarışında kimseyi kötülemiyoruz. Ancak mevcut başkan borçsuz teslim aldığı belediyeyi 550 milyon lira borçlandırdı. 100 milyon lira değerinde belediyenin varlıklarını da sattı. Biz seçilmeden önce mal varlığımızı açıkladık. 2 dairem var. Başkan seçildiğimde her yıl mal varlığımı açıklayacağım. Bir artış olmayacak. Halkın tek bir kuruşunu kimseye yedirmeyeceğiz. Maltepeliler’in acil istekleri doğrultusunda hizmet sunacak, asla siyasi ayırım yapmayacağız. Ordulular ve Mesudiyeliler kendilerini daha iyi ifade edebilecekler. Tüm yöre derneklerine ortak kullanımlı çok amaçlı bir dernek merkezi vereceğiz” diyerek tekrar gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Ordu Mesudiye Kadın Gücü ve Emeği Derneği Başkanı Günay Uzunyurt ve Maltepe Ordulular Derneği Başkanı Mesudiye Çaltepe Köyü’nden Ufuk Yıldız, Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Mesudiye Çiftlik Sarıca Dernek Başkanı İsmail Koçyiğit,  Mesudiye Yukarı Gökçe Derneği Başkan Yardımcısı Dursun Aydın yaptıkları konuşmalarda ziyareti için Başkan Ahmet Baykan’a teşekkür ederken, Ordulu ve Mesudiyeliler’in nüfusları oranında Maltepe Belediyesi’n de temsil edilmesini talep ettiler.

Maltepe Belediyesi’nin şu andaki Başkanı Ali  Kılıç ve akrabalarının servetlerindeki ani yükselişi Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Başkan Ali Kılıç’ın başkan olmadan önce tek bir tapu kaydı bile olmayan birinci dereceden akrabalarının, 2014’ten sonra değeri 180 milyon lirayı bulan rezidans daireler, arsalar, villa ve 5 yıldızlı otel satın aldığı Türkiye basında sık sık gündeme gelmişti.

Yorum Yazın