MALTEPELİLER BELEDİYE’DE MHP’Lİ AHMET BAYKAN’A OY VERECEK

MHP İstanbul Maltepe Belediye Başkanlığında çok iddialı. Maltepe halkının çoğunun dürüst ve çok sevilen bir isim olan MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı, Müfettiş ve Teftiş Kurulu başkanlığı yapmış olan  Artvinli Ahmet Baykan’a oy vereceği belirtiliyor.

 Maltepe’de Ak Parti aday göstermeyeceğini, MHP Maltepe Belediye Başkanı Adayı Ahmet Baykan’ı destekleyeceklerini açıkladı.

Maltepe halkının çoğunluğu son iki dönemdir icraatlarından memnun olmadıkları, ayni zamanda çok sayıda yolsuzluk söylentileri olan CHP belediye başkan adayı yerine; kendi ilçelerinde büyümüş, dürüst bir kişiliğe sahip, 10 yıl Küçükyalı Yelkenspor Kulübü Başkanlığı yapan,  halen Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı (SASAV) Başkanlığı görevini yürüten MHP ve Ak Parti’nin ortak adayı Ahmet Baykan’ı destekleme kararı aldı.

AHMET BAYKAN KİMDİR?

Ahmet Baykan 1960 Artvin Hopa ilçesinde doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünde eğitim gördü, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi ve Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1986-89 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’nda devlet memurluğu görevine başladı. 1989-90 yılları arasında Devlet Bakanlığı Danışmanlığı, 1990-94 Etibank A.Ş’de Müfettiş, 1994-2004 döneminde Maltepe Belediye Başkan Yardımcılığı, 2004-2014 yılları arasında ise Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü, 2014-18 Maltepe Belediyesi Müfettiş olarak görev yaptı.

2001-2004 yılları arasında Pendik Kızılay Derneği Başkanlığı, 1994- 2004 yılları arasında 10 yıl Küçükyalı Yelkenspor Kulübü Başkanlığı yaptı.  Halen Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı (SASAV) Başkanlığı görevini yürütüyor.

Artvin Hopa ilçesi doğumlu ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesi olan Ahmet Baykan, evli 1 çocuk babası.

MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan

Karadenizli bir ailenin çocuğu olan  Ahmet Baykan, Maltepe Belediye Başkan Adayı olması öncesinde, Maltepe Belediyesi’ndeki yolsuzluk söylentilerine sessiz kalmayarak, Maltepe Belediyesi teftiş kurulundaki görevinden istifa etti.

Yorum Yazın